Video: Kuznecovová na turnaji v Miami nečakane stopla Serenu

Okrem nasadenej jednotky sa v pondelok v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne rozlúčila aj turnajová trojka. Poľka Agnieszka Radwanská nestačila na Švajčiarku Timeu Bacsinzskú a podľahla jej 6:2, 4:6, 2:6.MIAMI 29. marca (WebNoviny.sk) – O najväčšie prekvapenie osemfinálového programu dvojhry na prestížnom podujatí WTA Premier Mandatory v americkom Miami sa postarala Ruska Svetlana Kuznecovová, ktorá vyradila svetovú jednotku Američanku Serenu Williamsovú po vyše dvoch hodinách 6:7 (3), 6:1, 6:2.

Osemnásobnej miestnej šampiónke Serene Williamsovej nepomohlo 43 víťazných úderov vrátane 13 es, lebo urobila až 50 nevynútených chýb. Až šesťkrát prišla o svoje podanie, čo je na S. Williamsovú príliš vysoké číslo. V ostrom kontraste sú štatistiky víťazky: 27 winnerov a iba 13 nevynútených chýb. K tomu len dve straty podania.

Odporúčame:

Video: Andy Murray v Miami dohral, prehral trojsetovú bitku

Video: Dodig počas zápasu zostrelil Mela, padol ako podťatý

Kuznecovová bola nadšená zo svojho výkonu

Tridsaťštyriročná Serena Williamsová bude vo štvrťfinále v Miami chýbať prvýkrát od roku 2000, vtedy ju v rovnakej fáze vyradila krajanka Jennifer Capriatiová. Dvadsaťjedennásobná grandslamová šampiónka zároveň nepredĺžila sériu 20 víťazných stretnutí na turnaji v Miami, ktorú ťahala od roku 2013.

„Som nadšená zo svojho výkonu. Zároveň mi je ľúto fanúšikov, ktorí chceli vidieť víťazstvo Sereny. Som si však istá, že ona si to vynahradí na iných turnajoch. Snažila som sa udržať vysokú úroveň svojej hry počas celého zápasu a myslím si, že sa mi to darilo. Výborne som servovala,“ cituje Kuznecovovú web WTA.

Vypadla aj trojka „pavúka“ Radwanská

Skúsená 30-ročná Ruska, bývalá svetová dvojka, teraz nasadená ako pätnásta, je víťazkou turnaja v Miami z roku 2006, vo štvrťfinále bola naposledy predtým v sezóne 2009. Jej súperkou v osmičke bude krajanka Jekaterina Makarovová (22.). „Je to už desať rokov, som už stará. Rada hrám na miamských kurtoch pred týmito fanúšikmi. Som veľmi spokojná s tým, ako mi to práve teraz ide,“ dodala S. Kuznecovová.

Okrem nasadenej jednotky sa v pondelok v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne rozlúčila aj turnajová trojka. Poľka Agnieszka Radwanská nestačila na Švajčiarku Timeu Bacsinzskú (19.) a podľahla jej 6:2, 4:6, 2:6.

Z vysoko nasadených hráčok nepostúpila ani štvorka „pavúka“, Španielka Garbine Muguruzová-Blancová. Premožiteľka Dominiky Cibulkovej nestačila na Bielorusku Viktoriu Azarenkovú. Turnajovej trinástke a víťazke predchádzajúceho veľkého turnaja v Indian Wells podľahla vo dvoch tajbrejkoch 6:7 (6), 6:7 (4).

Dvojhra – 4. kolo (osemfinále):
Svetlana Kuznecovová (Rus.-15) – Serena Williamsová (USA-1) 6:7 (3), 6:1, 6:2
Angelique Kerberová (Nem.-2) – Timea Babosová (Maď.) 6:2, 3:6, 6:4
Timea Bacsinszká (Švaj.-19) – Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) 2:6, 6:4, 6:2
Viktoria Azarenková (Biel.-13) – Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-4) 7:6 (6), 7:6 (4)
Simona Halepová (Rum.-5) – Heather Watsonová (V. Brit.) 6:3, 6:4
Jekaterina Makarovová (Rus.-30) – Elina Svitolinová (Ukr.-12) 6:1, 6:4
Madison Keysová (USA-22) – Irina-Camelia Begová (Rum.) 6:3, 6:1
Johanna Kontová (V. Brit.-24) – Monica Niculescová (Rum.-32) 6:2, 6:2

Dvojice vo štvrťfinále (zhora podľa „pavúka“:
Svetlana Kuznecovová (Rus.-15) – Jekaterina Makarovová (Rus.-30)
Timea Bacsinszká (Švaj.-19) – Simona Halepová (Rum.-5)
Johanna Kontová (V. Brit.-24) – Viktoria Azarenková (Biel.-13)
Madison Keysová (USA-22) – Angelique Kerberová (Nem.-2)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články