NEW YORK 10. januára (WebNoviny.sk) – Najlepší tím NBA Milwaukee zvíťazil na palubovke Houstonu 116:109 a pripísal si už 29. víťazstvo v sezóne. Hostia triumfovali aj zásluhou 27 bodov ich gréckeho lídra Jannisa Antetokunmpa, ktorý pridal aj sezónne maximum: 21 doskokov.

Smršť Milwaukee v tretej štvrtine

Domácim na víťazstvo nestačilo 42 bodov Jamesa Hardena, čo bolo šieste vyše 40-bodové predstavenie tohto bradatého rozohrávača z ostatných ôsmich duelov. Vlaňajší MVP sa tak musel skloniť pred svojím potenciálnym nástupcom Antetokunmpom.

„Reči o MVP ma nezaujímajú, dôležité sú len víťazstvá. Chcem podávať také výkony, aby som spoluhráčom pomáhal k dobrým výsledkom. A na palubovke nechať všetko,“ povedal Antetokunmpo.

V tretej štvrtine Houston viedol nad Milwaukee 82:75, ale potom prišla smršť hostí so skóre 17:1 a otočenie stavu na 83:92. „Boli sme statickí a v obrane zasa deraví. V tretej štvrtine sme dostali 38 bodov a to je veľmi veľa, najmä v domácom prostredí. Nešla nám rozohrávka, nedostávali sme sa na miesta, kde sme chceli byť,“ kriticky poznamenal Harden.

Trápenie Clevelandu pokračuje

Basketbalisti Clevelandu vyhrali prvú štvrtinu na palubovke New Orleans 38:25, ale v druhom polčase dostali spolu 81 bodov a celkovo prehrali 124:140.

Cavaliers utŕžili jedenástu prehru v sérii a už len spomínajú na lanské finále play-off pod dirigentskou taktovkou LeBrona Jamesa. Sú jediným tímom súťaže, ktorý nemá v kolónke víťazstiev dvojciferné číslo (bilancia 8 – 34).

Vo víťaznom družstve Anthony Davis nastrieľal 38 bodov a pridal 13 doskokov, celkovo piati hráči Pelicans zaznamenali minimálne 17 bodov.

„Mali sme skvelé okamihy v zápase, ale nie sme schopní vytrvať v dobrom výkone počas celých štyroch štvrtín. Toto treba zmeniť,“ uviedol kouč Clevelandu Larry Drew.

Sumáre NBA

streda

Boston – Indiana 135:108 (29:23, 29:30, 37:27, 30:28)
Najviac bodov: Marcus Morris a J. Brown po 22, Tatum 20 – Sabonis 20, Oladipo 17, Evans 15

Washington – Philadelphia 123:106 (25:20, 38:28, 29:27, 31:31)
Najviac bodov: Beal 34 (6 trojok), Porter 23, Ariza 17 – Embiid 35 (14 doskokov), Butler 23, Korkmaz 16 (4 trojky)

Brooklyn – Atlanta 116:100 (23:38, 28:19, 35:23, 30:20)
Najviac bodov: Russell 23, Carroll 17, J. Harris 16 – Collins 30 (14 doskokov), Trae Young 17, Lin 16

Houston – Milwaukee 109:116 (29:26, 31:28, 23:38, 26:24)
Najviac bodov: Harden 42 (11 doskokov), Capela 18 (13 doskokov), G. Green 16 – Antetokumpo 27 (21 doskokov), Brogdon 24, Middleton 15

Memphis – San Antonio 96:86 (22:18, 20:13, 30:33, 24:22)
Najviac bodov: M. Gasol 26 (14 doskokov), Conley 15, JaMychal Green 12 (11 doskokov) – Forbes a Belinelli po 14, Aldridge a Mills po 13

New Orleans – Cleveland 140:124 (25:38, 34:25, 41:28, 40:33)
Najviac bodov: A. Davis 38 (13 doskokov), F. Jackson 19 (4 trojky), Jrue Holiday 18 – Clarkson 21, Burks a Dellavedova po 17

Dallas – Phoenix 104:94 (26:26, 20:24, 32:19, 26:25)
Najviac bodov: Dončič 30 (4 trojky), Barnes 17, Matthews 14 – Warren 20, Josh Jackson 17, Holmes 16

Utah – Orlando 106:93 (19:32, 27:31, 32:12, 28:18)
Najviac bodov: D. Mitchell 33 (4 trojky), Ingles 16, Gobert 12 (14 doskokov) – Augustin 23, Vučevič 20, A. Gordon 18 (10 doskokov)

Portland – Chicago 124:112 (30:29, 26:22, 39:34, 29:27)
Najviac bodov: McCollum 24, Nurkič 18, Seth Curry 17 – W. Carter 22, LaVine 18, Dunn a Portis po 15

Los Angeles Lakers – Detroit 113:100 (20:24, 35:23, 34:30, 24:23)
Najviac bodov: Kuzma 41 (5 trojok), Beasley 19, Caldwell-Pope 15 – Griffin 16, R. Jackson a Galloway po 15

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Kuzma potiahol 42 bodmi Lakers k víťazstvu, v NBA aj prehry Clevelandu a Houstonu © SITA Všetky práva vyhradené.