Video: Islamský štát zaútočil na nemocnicu v Kábule, pozabíjal desiatky pacientov

KÁBUL 8. marca (WebNoviny.sk) – Na najmenej 30 mŕtvych a 66 zranených sa zvýšil počet obetí útoku na vojenskú nemocnicu v Kábule, ktorú v stredu prepadli militanti z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Ide o pacientov, ale tiež návštevníkov a personál nemocnice, oznámilo ministerstvo obrany.

Afganské bezpečnostné sily medzičasom útok militantov ukončili a všetkých islamistov, ktorí sa na ňom podieľali, zlikvidovali.„Policajné komando ukončilo operáciu, všetci teroristi … sú mŕtvi,“ uviedol na Twitteri hovorca afganského ministerstva vnútra Sádik Sádikí s tým, že ďalšie podrobnosti o dnešnom útoku budú zverejnené neskôr.

Hovorca afganského ministerstva obrany predtým uviedol, že prepad vojenskej nemocnice sa začal okolo 09.00 h miestneho času útokom samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil pred vstupnou bránou. Ostatní útočníci následne ovládli niekoľko poschodí budovy, odkiaľ z ručných zbraní spustili paľbu na príslušníkov afganských bezpečnostných síl. Tí nemocnicu obkľúčili a začali čistiť jej jednotlivé podlažia.

Najväčšia vojenská nemocnica v Kábule s kapacitou približne 400 lôžok sa nachádza neďaleko dvoch civilných nemocníc. V tej istej štvrti majú sídla aj zastupiteľské úrady viacerých štátov.

Viac k témam: Afganistan, Islamský štát, Kábul, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Islamský štát zaútočil na nemocnicu v Kábule, pozabíjal desiatky pacientov © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2017

Odporúčané články