CHICAGO 12. marca (WebNoviny.sk) – Marián Hossa prispel 22. gólom v aktuálnej sezóne k triumfu jeho Chicaga Blackhawks nad Minnesotou Wild 4:2 v nedeľňajšom domácom stretnutí zámorskej NHL.

Odporúčame:

„Jastrabi“ v 5. min viedli už 2:0 gólmi Patricka Kanea a Artemija Panarina. V 11. min skóroval útočník Minnesoty Eric Staal. V druhej tretine opäť zvýšil náskok Chicaga Trevor Van Riemsdyk. Iba 46 sekúnd po začiatku tretej tretiny znovu vrátil „divochov“ do zápasu gól fínskeho útočníka Mikaela Granlunda, ale nádeje hostí definitívne zamietol Marián Hossa, keď v 54. min stanovil konečný rezultát duelu.

Odporúčame:

Hossa odohral 14 a pol minúty a na súperovho brankára vyslal tri strely,  jednu súperovu strelu zablokoval. Richard Pánik odohral v drese „jastrabov“ takmer 16 a pol minúty a do štatistík si pripísal dve strely, dva bodyčeky a jeden blok. Tomáš Jurčo sa prvýkrát po výmene z Detroitu nevošiel na súpisku a duel sledoval iba z tribúny.

Výsledok NHL:

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 1. P. Kane (Manarin, Oduya), 5. Panarin (P. Kane, Hjalmarsson), 26. T. Van Riemsdyk (M. Krüger, Tootoo), 54. MARIÁN HOSSA (D. Keith) – 11. E. Staal (Niederreiter, Scandella), 41. Mikael Granlund

Marián Hossa 14:30, 3 strely a 1 zablokovaná strela súpera, Richard Pánik 16:24, 2 strely, 2 bodyčeky a 1 zablokovaná strela súpera, Tomáš Jurčo (všetci Chicago) duel sledoval z tribúny

Viac k témam: hokej, marián hossa, nhl
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Hossa skóroval pri triumfe Chicaga, Jurčo bol prvýkrát na tribúne © SITA Všetky práva vyhradené.