PORTLAND 19. mája (WebNoviny.sk) – Obhajcovia titulu Golden State si zatiaľ suverénne počínajú vo finále Západnej konferencie a po sobotňajšom víťazstve 110:99 na palubovke Portlandu sú jediný zápas od postupu do finále basketbalovej NBA.

Domáci viedli po polčase o 13 bodov, no v tretej štvrtine súpera „posadili na koňa“ a prehrali ju 13:29. O dvojciferný náskok prišli po prestávke už v druhom stretnutí po sebe. Streleckým lídrom bol opäť Stephen Curry, premenil 6 trojok a pripísal si 36 bodov.

Draymond Green sa zaskvel siedmym triple-doublom v play-off, keď nazbieral 20 bodov, 13 doskokov a 12 asistencií.

„Prestali nám padať koše, začali sme voliť ťažké strely. Ak dáme v druhom polčase iba 33 bodov, tak nemôžeme uspieť. Rozdielovým hráčom bol Draymond Green. Aj keď sme viedli, udržoval svojou energiou svoj tím v hre. Svojich spoluhráčov urobil lepšími a v obrane bol všade,“ hľadal na tlačovej konferencii po zápase príčiny prehry tréner Portlandu Terry Stotts.

Štvrté stretnutie je na programe v pondelok, nikto v NBA ešte nezvrátil sériu zo stavu 0:3 na zápasy.

Play-off NBA – finále konferencií

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

Portland – Golden State 99:110 (29:27, 37:26, 13:29, 20:28) – stav série 0:3
Najviac bodov: McCollum 23, Lillard 19, M. Leonard 16 – Stephen Curry 36 (6 trojok), Draymond Green 20 (13 doskokov, 12 asistencií), K. Thompson 19

Viac k témam: Golden State Warriors, NBA, play-off NBA, Portland Trail Blazers
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Golden State zmazalo náskok Portlandu a je krok od postupu do finále NBA © SITA Všetky práva vyhradené.