OAKLAND 17. mája (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Golden State zvládli aj druhý zápas finále Západnej konferencie NBA. Warriors vo štvrtok na vlastnej palubovke zdolali Portland 114:111 a v sérii vedú 2:0.

Domáci po prvom polčase prehrávali o 15 bodov, manko zmazali hneď v tretej štvrtine a minútu pred koncom duelu dal Kevon Looney rozhodujúci kôš na 112:111. Najlepším strelcom domácich bol Stephen Curry s 37 bodmi, bol to pre neho tretí zápas v sérii s minimálne 30 bodmi.

„Dnes sme ťažili zo skúseností, v tíme máme chlapcov, ktorí sa len tak nevzdávajú,“ povedal domáci univerzál Draymond Green, autor 16 bodov, 10 doskokov a 5 blokov. „Doslova nám ukradli víťazstvo, ale zaslúžili si ho. Doma musíme vyrukovať s rovnakou energiou. Chápeme, že sme po 19 rokoch po prvý raz vo finále konferencie,“ komentoval hosťujúci rozohrávač CJ McCollum, ktorý sa prezentoval 22 bodmi.

V zostave Golden State znovu chýbal hviezdny krídelník Kevin Durant pre zranenie lýtka a tímu nebude k dispozícii ani v nasledujúcich dvoch stretnutiach na ihrisku súpera. Tretí zápas je na programe v sobotu v Portlande.

Play-off NBA – finále konferencií- 2. zápas

štvrtok

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Golden State – Portland 114:111 (29:31, 21:34, 39:24, 25:22) – stav série 2:0
Najviac bodov: Stephen Curry 37, K. Thompson 24, Draymond Green 16 (10 doskokov, 5 blokov) – Lillard 23 (10 asistencií, 5 trojok), McCollum 22, Seth Curry 16

Viac k témam: Golden State Warriors, NBA, play-off NBA, Portland Trail Blazers
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Golden State vedie vo finále Západnej konferencie play-off NBA už 2:0 na zápasy © SITA Všetky práva vyhradené.