Philadelphia vymenila brankára a odmietla koniec sezóny. Na pokraji vyradenia z play-off NHL sú aj Gáboríkovi ‚králi‘ a ‚divosi‘ z Minnesoty. O víťazstve Floridy na ľade New Yorku Islanders rozhodol sviatočný strelec Alex Petrovic.NEW YORK 21. apríla (WebNoviny.sk) – Steva Masona po troch prehrách nahradil v bránke Michal Neuvirth a hokejisti Philadelphie vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série play-off Východnej konferencie NHL prvý raz zdolali Washington – 2:1.

Neuvirth sa vytiahol proti svojmu bývalému klubu

Český brankár sa v súboji vyraďovacej fázy objavil po takmer piatich rokoch a proti svojmu bývalému klubu vytiahol 31 úspešných zákrokov.

„Cítil som sa trochu ‚hrdzavý‘, spočiatku som hľadal rytmus. Tuším od druhej tretiny to však už šlo ozaj dobre a som skutočne spokojný s dnešným výkonom. Chlapci predo mnou odviedli skvelú prácu,“ vravel 28-ročný český brankár, ktorý vyzdvihol skutočnosť, že jeho tím hral iba dvakrát v oslabení.

V predchádzajúcich troch dueloch totiž Flyers inkasovali v dokopy sedemnástich početných nevýhodách až osem gólov. „Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme vyhrali. Nerobili sme nijaké hlúpe fauly. Skvelý tímový výkon počas celých šesťdesiatich minút. Takto musíme hrať.“ Piaty duel série naplánovali na piatok do Washingtonu.

„Panteri“ vyrovnali sériu, „žraloci“ vedú 3:1

V zaujímavo sa vyvíjajúcej bitke medzi New Yorkom Islanders a Floridou je po štyroch zápasoch patový stav 2:2. Panthers nepustili svojho súpera do trháku a v Barclays Center zvíťazili v stredu 2:1.

Sviatočný strelec Alex Petrovic dal v 50. min rozhodujúci gól. Využil dostatok času v útočnej tretine, aby si pripravil pozíciu a strelou zápästím prekonal Thomasa Greissa. „Nezvyknem dávať také góly ani veľa gólov. Derek MacKenzie ma pekne našiel voľného, nahodil som to na bránku a padlo to tam. Mohol ho dať ktokoľvek, lebo víťazstvo je jediné, na čom záleží. Myslím si, že všetci sme odohrali solídny zápas. Je fajn vracať sa domov za vyrovnaného stavu,“ povedal kanadský hrdina duelu.

Dallas využil na ľade Minnesoty dve presilovky, zvíťazil 3:2 a v sérii vedie 3:1. Všetkých päť gólov padlo v rozpätí necelých štrnástich minút druhej tretiny. Wild viedli 1:0 aj 2:1, tesný náskok im však v oboch prípadoch vydržal len pár minút.

San Jose zdolalo Los Angeles 3:2 a už len jediné víťazstvo ho delí od postupu medzi štyri najlepšie tímy Západnej konferencie. Sharks viedli v úvode tretej tretiny už 3:0, hostia dvoma gólmi v rozpätí necelých štyroch minút aspoň vykresali nádej, ale na viac to nestačilo. Pri druhom presnom zásahu Kings asistoval slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý strávil na ľade 13:48 min a pripísal si aj plusový bod.

Štvrťfinále play-off NHL – streda
– hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Philadelphia – Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) – stav série 1:3
Góly: 6. Gostisbehere (Giroux, Simmonds), 24. MacDonald (Simmonds, B. Schenn) – 43. Oshie (Niskanen, Alzner)

New York Islanders – Florida 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) – stav série 2:2
Góly: 40. Tavares (Pulock, Nelson) – 36. Purcell (Jágr, Ekblad), 50. Petrovic (MacKenzie, G. Wilson)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Minnesota – Dallas 2:3 (0:0, 2:3, 0:0) – stav série 1:3
Góly: 26. Pominville (Niederreiter, Haula), 31. Coyle (Zucker) – 30. Hemský (Demers, Russell), 34. Eaves (Russell, Spezza), 39. Spezza (Demers, Jamie Benn)

San Jose – Los Angeles 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) – stav série 3:1
Góly: 23. Burns (J. Ward, Vlasic), 30. Pavelski (J. Thornton, Marleau), 42. Marleau (Couture, Burns) – 43. T. Lewis (L. Schenn, Versteeg), 47. L. Schenn (Kopitar, GÁBORÍK)
Marián Gáborík (LA) 13:48 min, 3 strely, 0+1, +1 bod

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.