Slovenský futbalista Ján Ďurica odohral svoj posledný zápas v drese Lokomotivu Moskva.MOSKVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Titul v najvyššej futbalovej futbalovej súťaži v sezóne 2015/2016 získali hráči CSKA Moskva. Staronový majster v poslednom 30. kole sezóny zvíťazil nad Rubinom Kazaň 1:0, vďaka čomu sa umiestnil na prvej priečke ligovej tabuľky s dvojbodovým náskokom pred druhým FK Rostov. „Armádny klub“ zasadol na majstrovský trón po ročnej prestávke, keď sa z triumfu tešili hráči Zenitu Petrohrad.

Slovenský futbalový reprezentant v službách ruského klubu Lokomotiv Moskva Ján Ďurica domácim stretnutím proti Mordovii Saransk (3:0) uzavrel kapitolu spojenú s tímom „železničiarov“. Potvrdila to verifikovaná prezentácia ľavonohého stredného obrancu na facebooku. Ďurica odohral v stopérskej dvojici celý úspešný zápas.

Kontrakt bývalého hráča Dunajskej Stredy či Artmedie Petržalka vyprší 31. mája 2016 a so svojím súčasným zamestnávateľom sa nedohodol na predĺžení spolupráce. Skúsený 34-ročný zadák Ďurica si obliekal dres Lokomotivu Moskva od roku 2009.

V sezóne 2013/2014 získal s tímom bronzovú medailu v najvyššej ruskej súťaži a o rok neskôr aj Ruský pohár. Dlhoročný reprezentant SR Ďurica figuruje v predbežnej nominácii Slovenska na ME 2016 vo Francúzsku, kde budú jedným z troch súperov Slovákov v základnej skupine aj Rusi.

Výsledky sobotňajších stretnutí záverečného 30. kola najvyššej ruskej futbalovej súťaže

Ural Sverdlovská oblasť – Kubaň Krasnodar 2:0

Dinamo Moskva – Zenit Petrohrad 0:3 – Tomáš Hubočan (Dinamo) nefiguruje v zápise o stretnutí

FK Krasnodar – Amkar Perm 1:0

Lokomotiv Moskva – Mordovia Saransk 3:0 – Ján Ďurica (Lokomotiv) odohral celé stretnutie

Rubin Kazaň – CSKA Moskva 0:1

Samara – Anži Machačkala 0:0

Terek Groznyj – FK Rostov 0:2

Ufa – Spartak Moskva 3:1

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.