Video: Centrom Paríža otriasol silný výbuch, ľudí evakuovali

Príčina výbuchu v centre Paríža zatiaľ nie je známa, svedkovia sa však domnievajú, že mohlo ísť o výbuch v dôsledku úniku plynu.PARÍŽ 1. apríla (WebNoviny.sk) – Centrom Paríža v piatok otriasla mohutná explózia, ktorá zničila vrchnú časť obytnej budovy v šiestom mestskom obvode a podľa informácií polície si vyžiadala päť zranených. Informujú o tom britské noviny The Independent.Príčina výbuchu nie je bezprostredne známa, svedkovia sa však domnievajú, že mohlo ísť o výbuch v dôsledku úniku plynu.

Záchranári a hasiči evakuovali obyvateľov v okolí zasiahnutej budovy v šiestom parížskom obvode. Fotografie z miesta zachytili hasičov bojujúcich s požiarom v polozrútenom historickom obytnom objekte. Explózia prevalila časť strechy a rozmetala trosky a časti budovy do širokého okolia.

Tesne pred výbuchom, zaznamenaným približne o 12.20 h, reagovali záchranné služby na volanie k požiaru na prízemí domu v ulici Rue de Berite, uviedol francúzsky denník Le Parisien. Francúzske médiá s odvolaním sa na informácie od polície potvrdili, že pri výbuchu, ktorý zdemoloval niekoľko poschodí budovy a časť strechy, sa mierne zranilo päť ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články