MADRID 21. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom zápase 33. kola najvyššej španielskej súťaže nad Athleticom Bilbao jednoznačne 3:0.

Jubilejný triumf „bieleho baletu“

V prvom polčase gól nepadol, ale po zmene strán sa duel zmenil na „one man show“ francúzskeho útočníka Karima Benzemu. Rodák z Lyonu dosiahol hetrik a mal najvýraznejší podiel na jubilejnom 20. víťazstve „bieleho baletu“ v ligovej sezóne.

Benzema dosiahol svoj prvý hetrik od decembra 2015, keď trikrát skóroval pri výhre Realu Madrid nad Rayom Vallecano 10:2. Vo všetkých súťažiach strelil už 30 gólov a už ho len dva presné zásahy delia od vyrovnania vlastného streleckého maxima zo sezóny 2011/2012.

Zápas Getafe – FC Sevilla bol nervózny

Rovnakým výsledkom 3:0 triumfovalo aj Getafe, ktoré v domácom prostredí zdolalo FC Sevilla. Zápas bol veľmi nervózny, o čom svedčí deväť žltých a dve červené karty. Domáci sa ujali vedenia v 35. min, keď premenil penaltu Jaime Mata.

V nadstavenom čase prvého polčasu ho z „bieleho bodu“ napodobnil Jorge Molina a v 53. min ten istý hráč spečatil triumf klubu z predmestia Madridu. Getafe pokračuje vo vynikajúcom ligovom ťažení. V tabuľke preskočilo FC Sevilla a päť kôl pred koncom súťaže drží miestenku zaručujúcu účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov.

La Liga – 33. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Levante – Espanyol Barcelona 2:2 (0:1)
Góly: 62. Vezo, 72. Rochina – 16. B. Iglesias, 65. M. Roca, ČK: 74. Rochina (Levante) po druhej ŽK

Getafe – FC Sevilla 3:0 (2:0)
Góly: 35. Jaime Mata (z pok. kopu), 45.+ a 53. Molina (prvý z pok. kopu), ČK: 71. Dakonam (Getafe) – 45.+ S. Escudero (Sevilla) po druhej ŽK

Viac k témam: Athletic Bilbao, La Liga, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Benzema hetrikom zariadil triumf Realu Madrid, zápas Getafe – FC Sevilla bol veľmi nervózny © SITA Všetky práva vyhradené.