Leverkusen zdolal Mainz 3:2 – hrdinom „farmaceutov“ sa stal Javier Hernández, ktorý zostrelil súpera hetrikom.

BERLÍN 24. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov vonku zdolali hráčov Hamburgu 1:0 v sobotňajšom stretnutí 5. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy. O jediný gól zápasu sa v jeho postaral v závere Kimmich.

V ďalších dueloch Leverkusen zdolal Mainz 2:3 – hrdinom „farmaceutov“ sa stal Javier Hernández, ktorý zostrelil súpera hetrikom. Hertha Berlín remizovala vo Frankfurte nad Mohanom s Eintrachtom 3:3. Slovenský reprezentant Peter Pekarík v drese hostí odohral iba prvý polčas.

Augsburg – Darmstadt 1:0 (0:0)
Gól: 47. Finnbogason, ČK: 45.+ Guwara (Darmstadt) po druhej ŽK

Eintracht Frankfurt – Hertha Berlín 3:3 (2:1)
Góly: 39. Fabian, 45. A. Meier, 90.+ Hector – 19. a 58. Ibiševič (prvý z pok. kopu), 65. Esswein
Peter Pekarík odohral prvý polčas a v 42. min videl ŽK, Ondrej Duda (obaja Hertha) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hamburg – Bayern Mníchov 0:1 (0:0)
Gól: 88. Kimmich

Mainz – Bayer Leverkusen 2:3 (2:1)
Góly: 31. Malli, 35. S. Bell – 32., 66. a 90.+ J. Hernández

Borussia Mönchengladbach – Ingolstadt 2:0 (1:0)
Gól: 42. Stindl, 76. Wendt
László Bénés (Mönchengladbach) nefiguruje v zápise o stretnutí.