LONDÝN 10. marca (WebNoviny.sk) – V nedeľňajšom priamom súboji o priebežné štvrté miesto v tabuľke najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019 sa z víťazstva tešili hráči Arsenalu Londýn, ktorí v rámci 30. kola doma zdolali Manchester United 2:0.

Už v dvanástej minúte stretnutia otvoril strelecký účet duelu Granit Xhaka, na ktorého v druhom polčase nadviazal úspešnou penaltou Pierre-Emerick Aubameyang.

Dobre brániace mužstvo

„Červení diabli“ sa nedokázali presadiť cez dobre brániace domáce mužstvo a prehrali prvý z trinástich ligových duelov pod vedením nórskeho kouča Oleho Gunnara Solskjaera.

„Kanonieri“ aj vďaka triumfu vo víkendovom šlágri predbehli v tabuľke práve svojho nedeľňajšieho súpera a po 30 odohraných zápasoch sídlia na štvrtom mieste so 60 bodmi. Piaty ManUnited ich má aktuálne na konte o dva menej.

Hráči FC Liverpool doma triumfovali nad tímom FC Burnley 4:2. Hostia sa na Anfielde ujali vedenia už v 6. min, keď skóroval Ashley Westwood. Ešte do prestávky však Roberto Firmino a Sadio Mané „preklopili misky váh“ na stranu „The Reds“.

Sériu víťazstiev nenatiahli

Spomenuté duo strelilo po jednom góle aj po zmene strán, v závere stretnutia sa v drese Burnley presadil aj Islanďan Johann Gudmundsson. Liverpool je naďalej druhý s jednobodovou stratou na vedúci Manchester City, Burnley má v spodnej polovici tabuľky záchranárske starosti.

Futbalisti londýnskeho FC Chelsea nenatiahli sériu ligových víťazstiev na tri v neprerušenej sérii. Osudným sa im stal domáci duel proti Wolverhamptonu Wanderers, v ktorom tím zo Stamford Bridge iba remizoval 1:1.

Po góle Raúla Jiméneza z 56. min stretnutia čakali diváci na vyrovnanie až do nadstaveného času, kedy sa presadil Eden Hazard a vybojoval pre svoj tím aspoň bod. „The Blues“ tak aj po nedeľňajšom stretnutí ostávajú na priebežnej 6. priečke v tabuľke Premier League. „Vlci“ obklopujú siedmu priečku.

Premier League – 30. kolo

nedeľa:

FC Liverpool – Burnley 4:2 (2:1)
Góly: 19. a 67. Firmino, 29. a 90.+ Mané – 6. Westwood, 90.+ Gudmundsson

FC Chelsea – Wolverhampton 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ E. Hazard – 56. R. Jiménez

Arsenal Londýn – Manchester United 2:0 (1:0)
Gól: 12. Xhaka, 69. Aubameyang (z pok. kopu)

Viac k témam: FC Arsenal Londýn, FC Chelsea, Manchester United, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Arsenal v šlágri zdolal ManUtd, Chelsea remizovala a FC Liverpool strelil štyri góly © SITA Všetky práva vyhradené.