Väčšina Slovákov používa vernostné karty, máte ich aj vy?

Možnosť zlúčenia vernostných kariet do karty platobnej by uvítalo 71 percent vlastníkov viacerých kariet.BRATISLAVA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Slováci vo veľkej miere obľubujú vernostné programy, aspoň jednu vernostnú kartu má 85 % z nich.

Z prieskumu spoločnosti MasterCard vyplynulo, že každý piaty vlastní štyri až päť kariet. Vo výsledku ich však vlastnia viac, ako skutočne používajú. Pretože často zabúdajú, že nejaké vernostné karty vôbec majú. Iba jednu kartu má 12 % ľudí a 15 % ľudí nemá vernostnú kartu vôbec.

Z hľadiska veku sú najčastejšími užívateľmi vernostných programov ľudia z ekonomicky najsilnejšej vekovej kategórie 35 až 44 rokov.

Prieskum spoločnosti MasterCard sa zaoberal aj názorom ľudí na možnosť, kedy by mohli mať namiesto niekoľkých vernostných kariet výhody od všetkých predajcov zakomponované do svojej platobnej karty. Z tých, ktorí vlastnia dve alebo viac vernostných kariet, by možnosť zlúčenia uvítali takmer tri štvrtiny.

Prieskum bol uskutočnený vo februári 2016 spoločnosťou GfK na reprezentatívnej vzorke 1 142 osôb internetovej populácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. apríla 2016

Odporúčané články