Väčšina ľudí očakáva predčasné voľby. Máte rovnaký názor?

Verejnosť očakáva predčasné voľby, ale z prieskumu agentúry Polis pre SITA vyplýva aj to, že väčšina respondentov by uvítala dohodu, ktorá by predčasným voľbám zabránila.BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Verejnosť na Slovensku očakáva predčasné voľby. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA, ktorý robili v dňoch 10. až 14. marca telefonickou formou na vzorke 1096 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Na otázku „Myslíte si, že budú predčasné voľby?“ odpovedalo áno 56,1% respondentov, pričom odpoveď „rozhodne áno“ uviedlo 15,3% opýtaných a „skôr áno ako nie“ 40,8%. Negatívne na položenú otázku odpovedalo 28,1% pričom odpoveď „rozhodne nie“ zvolilo 6,5% respondentov a „skôr nie ako áno“ 21,6% respondentov. Na otázku nevedelo odpovedať 15,8% opýtaných.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

TAKTO PREBIEHALI PARLAMENTNÉ VOĽBY

Na druhej strane však z prieskumu vyplýva, že väčšina respondentov by uvítala dohodu, ktorá by predčasným voľbám zabránila. Na otázku „Ste za to, aby boli radšej predčasné voľby alebo aby politici našli kompromis a dohodli sa na nejakej koalícii?“ odpovedalo 81,9% respondentov, že podporujú dohodu. Predčasné voľby podporilo spolu 12,3% opýtaných a 5,8% respondentov na otázku nevedelo odpovedať.

Na otázku, ktorej politickej strane by prípadné predčasné voľby najviac pomohli, uviedlo 28,7% percenta respondentov odpoveď ĽS Naše Slovensko. Nasledovali strany Smer-SD (28,1%), SNS (22%), SaS (14,3%), KDH (7,8%), SME RODINA – Boris Kollár (7,3%), Most-Híd (6,5%), OĽaNO-NOVA (5,8%) a Sieť (3%). Iným stranám by predčasné voľby prospeli podľa 1,3% opýtaných. Na túto otázku nevedelo odpovedať 30,9% respondentov.

Odporúčame:

Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť podpísali programové priority

Na týchto prioritách sa dohodli Smer, SNS, Most-Híd a Sieť

Video: Kollár sa rozohnil. Budú tu kradnúť tí istí mafiáni

Ďalší rebel v Sieti, vládu so Smerom nepodporí ani Zimenová

Simon z Mosta-Híd nepodporí vládu so Smerom, SNS a Sieťou

Figeľova éra v KDH sa skončila, vzdal sa funkcie predsedu

Pollák navrhuje rozpustiť Kotlebovu stranu ĽS Naše Slovensko

Prieskum: Slováci uprednostňujú koalíciu na čele so Smerom

Ak by boli voľby teraz, Sieť a Kollár by v parlamente neboli

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. marca 2016

Odporúčané články