V Turecku pokračujú razie, polícia prehľadáva súdy a zatýka

Istanbulská hlavná prokuratúra vydala príkaz na zadržanie 173 zamestnancov pracujúcich na súdoch vo štvrtiach Čaglayan, Bakirköy a Gaziosmanpaša. ISTANBUL 15. augusta (WebNoviny.sk) – Skupiny tureckých policajtov vykonávajú operácie v troch súdnych budovách v Istanbule v rámci vyšetrovania neúspešného vojenského prevratu z 15. júla. Informovala o tom turecká štátna tlačová Anadolu.

POKUS O ŠTÁTNY PREVRAT V TURECKU

Istanbulská hlavná prokuratúra vydala príkaz na zadržanie 173 zamestnancov pracujúcich na súdoch vo štvrtiach Čaglayan, Bakirköy a Gaziosmanpaša. Razie sú súčasťou prebiehajúceho vládneho vyšetrovania hnutia, ktoré riadi islamský duchovný Fethullah Gülen, žijúci v USA.

Obrazom: Frakcia armády sa v Turecku pokúsila o štátny prevrat

Ankara ho obviňuje zo zorganizovania pokusu o násilný vojenský prevrat v Turecku, ktorý si vyžiadal vyše 270 ľudských životov, pripomenula v správe svetová agentúra AP. Gülen popiera akúkoľvek účasť na pokuse o puč.

Polícia vošla dnes do súdnych budov, aby zadržala podozrivých a vykonala prehliadky ich kancelárií a počítačov. Ďalšie policajné skupiny prehľadávajú bydliská týchto osôb. Minulý týždeň boli v rámci toho istého vyšetrovania zadržaní zamestnanci štyroch súdov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016

Odporúčané články