V Nitre chcú postaviť nový automobilový závod, vznikne 70 pracovných miest

357506_dsc_7223 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Vďaka automobilke Jaguar vyrastie v nitrianskom regióne nový závod. Ten chce za zhruba 25 miliónov eur postaviť spoločnosť G-TES. V novom závode na výrobu kovových výliskov pre automobilový priemysel by malo nájsť prácu približne 70 pracovníkov.

„Príchod veľkého investora do Nitry znamená možnosti pre expanziu výroby, ale aj pre príchod nových investorov,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Odporúčame:
Jaguar Land Rover ponúka polovičné platy oproti sľubom, tvrdí hnutie Sme rodina

Výrobná hala sa bude rozprestierať na ploche viac ako 15 tisíc metrov štvorcových. S jej výstavbou chce investor začať v marci budúceho roka. Ukončenie výstavby je naplánované po sedemnástich mesiacoch.

Spoločnosť G-TES sa zaoberá výrobou lisovaných výrobkov z kovových materiálov, ktoré sú určené pre karosérie vozidiel v automobilovom priemysle. Jediným spoločníkom vo firme je G-TEK Europe Manufacturing Limited so sídlom vo Veľkej Británii.

Viac k témam: automobilka, nitra, priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nitre chcú postaviť nový automobilový závod, vznikne 70 pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

5. novembra 2017

Odporúčané články