V Mexiku zadržali vodcu americkej sekty, čelí obvineniam zo zabitia a sexuálneho zneužívania

357639_mexico_duarte_extradition_99235 5a31dc5d8a654512b4b58c3b47e3a122 320x210.jpg

MEXIKO 6. novembra (WebNoviny.sk) – V mexickom štáte Chihuahua zadržali hľadaného Američana Orsona Williama Blacka, ktorý stál na čele polygamickej náboženskej sekty Fundamentalistická cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní.

Zatkli Američanov bez dokladov

Black je zároveň podozrivý zo zabitia troch mladých Američanov, ktorých telá našli na jeho ranči v septembri. Obete vo veku 15, 19 a 23 rokov by mohli byť jeho príbuzní, vyšetrovatelia sa tiež domnievajú, že boli členmi sekty.

Polícia Blacka zadržala v oblasti obývanej prevažne sektou mennonitov po sérii razií vykonaných vo viacerých domoch, ktoré jeho komunita používala. Spolu s ním zatkli aj jeho štyri manželky a ďalších 20 Američanov bez dokladov totožnosti.

Bizarná zbierka vypchatých zvierat

V domoch objavili bizarnú zbierku 65 vypchatých zvierat vrátane zebier, bizónov, levov a medveďov, z ktorých mnohé boli v mrazničkách. Blacka obvinili z nelegálneho prechovávania divých zvierat a pašovania ľudí. Ostatných zadržaných Američanov odovzdali imigračným úradom, ktoré zabezpečia ich deportáciu.

Black čelí v USA obvineniu zo sexuálneho zneužívania maloletých, pred ktorým zrejme pred 15 rokmi utiekol do Mexika. Roky sa mu darilo skrývať na severe krajiny.

Viac k témam: krimi, Mexiko, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – V Mexiku zadržali vodcu americkej sekty, čelí obvineniam zo zabitia a sexuálneho zneužívania © SITA Všetky práva vyhradené.

6. novembra 2017

Odporúčané články