V Maribore zrušili slalom, náhrada môže byť aj v Jasnej

Rozhodcovia nechceli riskovať prípadné zranenia aktérok.

MARIBOR 31. januára (WebNoviny.sk) – Veronika Velez-Zuzulová až do nedele nezažila, aby sa slalom vo Svetovom pohári zrušil počas rozbehnutých pretekov. Teraz je o skúsenosť bohatšia, hoci by radšej nebola.

Po odjazdení 24 pretekárok 1. kola slalomu v slovinskom Maribore bola slovenská favoritka štvrtá a mala reálnu šancu opäť si polepšiť v boji o malý glóbus, ktorý zvádza najmä s momentálnou líderkou hodnotenia Švédkou Fridou Hansdotterovou. Potom však rozhodcovská jury slalom v jarných podmienkach na mäkkej podložke a za silnejúceho dažďa odpískala. Nechceli riskovať prípadné zranenia aktérok.

Keď som sa dopočula o zrušení pretekov, boli tam aj slzy. Neočakávala som totiž, že sa tento slalom môže nahradiť iným. Keď som sa neskôr dozvedela, že to ešte nie je stratené, prišiel aj úsmev,“ skonštatovala Velez-Zuzulová približne hodinu po pretekoch, ktoré akoby ani neboli. Jedným dychom však dodala, že zrušiť nedeľňajšie mariborské trápenie bolo správne rozhodnutie.

Nebolo by to fair-play voči ostatným pretekárkam, ak by sa pokračovalo. Chvalabohu, nikto sa nezranil a je dobré, že to zrušili ešte predtým, než by sa niečo stalo,“ uznala Velez-Zuzulová a vzápätí doplnila: „Už pred štartom 1. kola sme vedeli, že trať nie je výborná a diskutovalo sa o tom, či vôbec ísť. Už však nebol čas na na to, aby sa niečo riešilo, tak sme do toho išli.

Z pohľadu fanúšikov na Slovensku je zaujímavá informácia, že jedným z kandidátov ako náhrada za Maribor je aj Jasná. Nízkotatranské stredisko bude v prvý marcový víkend 5.- 6. 3. dejiskom riadne naplánovaných pretekov SP žien v obrovskom slalome a slalome. Podľa Velez-Zuzulovej je reálne možné, aby k pôvodnému programu pridali ešte jeden slalom.

Buď v Jasnej sa pôjdu dva slalomy alebo vo švédskom Aare jeden. Sú to momentálne jediní dvaja kandidáti. Tak sa o tom hovorilo už v cieli dnešných zrušených pretekov. Z nášho pohľadu by bolo asi dobré, keby to dali do Jasnej. Teraz je pre mňa dôležité najmä to, že sa neuskutočnené preteky v Maribore úplne nezrušia,“ podotkla Velez-Zuzulová. Tridsaťjedenročná skúsená Slovenka žijúca vo Francúzsku dodala, že Maribor to má ako dejisko Svetového pohára po nedeli do budúcnosti veľmi nahnuté. „Po dnešku tie preteky majú veľkú kritiku. Oni mali možnosť celý mariborský víkend zrušiť alebo oboje preteky presunúť do Kranjskej Gory, kde som ja mala v uplynulých dňoch dobré podmienky na tréning. Lenže Maribor to nerád dáva do Kranjskej Gory,“ vysvetlila Velez-Zuzulová.

Informáciu o možnosti preložiť slalom z Mariboru do Jasnej potvrdil aj tréner Petry Vlhovej Ivan Iľanovský. „Šéf organizačného výboru z Jasnej pán Hlavatý bol hneď po dnešných zrušených pretekoch v kontakte s riaditeľom ženskej časti Svetového pohára Atlem Skaardalom. Ponúkol mu, že Jasná by mohla zorganizovať aj tento slalom. Ak by sa tak stalo, bola by to fantázia. Bolo by to ideálne, v piatok náhrada za Maribor a v sobotu a nedeľu klasický program v Jasnej,“ uviedol Iľanovský.

Poradie Svetového pohára v slalome žien (po 7 z 11 pretekov): 1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 505 bodov, 2. Veronika Velez Zuzulová (SR) 420, 3. Šárka Strachová (ČR) 396, 4. Petra Vlhová (SR) 320, 5. Wendy Holdenerová (Švaj.) 302, 6. Nina Lösethová (Nór.) 287

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2016

Odporúčané články