V hinduistickom chráme vypukol požiar, zomreli desiatky ľudí

Pri nešťastí v juhoindickom štáte Kérala sa zranilo tiež minimálne 200 ľudí, veľa z nich je v kritickom stave. Naí Dillí 10. apríla (WebNoviny.sk) – Na viac než 100 sa zvýšil počet obetí masívneho požiaru, ktorý dnes vypukol v hinduistickom chráme v juhoindickom štáte Kérala. Informuje o tom britská stanica BBC.

Požiar zachvátil chrám po masívnej explózii zaznamenanej dnes nadránom približne o 03.30 miestneho času (00.15 SELČ). Výbuch a následný požiar spôsobili zrútenie celého objektu. Pri nešťastí sa zranilo ďalších minimálne 200 ľudí, veľa z nich je v kritickom stave. Na miesto tragédie v pobrežnom meste Paravúr smeruje indický premiér Naréndra Módí.

Minister vnútra štátu Rameš Čennitala uviedol, že požiar zrejme spôsobili svetlice uskladnené v chráme. Zásoby pyrotechniky sa vznietili po tom, čo ju zasiahli iskry z už odpáleného ohňostroja, informoval denník India Express. Podľa Times of India došlo k silnému výbuchu.

V čase, keď požiar vypukol, bol Puttingalský chrám v meste Paravúr preplnený ľuďmi. Tragédia sa odohrala iba štyri dni pred sviatkom Višu v Kérale, teda indickým Novým rokom. Začiatok nového roka v Indii oslavujú na rôznych miestach v rozličnom čase.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. apríla 2016

Odporúčané články