V Clintonovej e-mailoch bol aj ‚top secret‘ materiál

Ministerstvo zahraničných vecí USA zverejnilo ďalšie e-maily Hillary Clintonovej z obdobia, keď bola šéfkou rezortu diplomacie.WASHINGTON 30. januára (WebNoviny.sk) – Vláda amerického prezidenta Baracka Obamu v piatok po prvý raz potvrdila, že nezabezpečený domáci server Hillary Clintonovej obsahoval niekoľko prísne strážených tajných informácií a dokumentov. Obsahoval aj materiál, ktorý si vyžadoval jeden z najvyšších stupňov utajenia, uviedla tlačová agentúra AP.

Odhalenie prišlo tri dni pred prezidentskými primárkami v americkom štáte Iowa, v ktorých sa Clintonová uchádza o nomináciu za Demokratickú stranu. Občania si v primárkach vyberajú nominanta, ktorý bude v novembrových prezidentských voľbách súperiť o úrad šéfa Bieleho domu.

Ministerstvo zahraničných vecí USA zverejnilo ďalšie e-maily Clintonovej z obdobia, keď bola šéfkou rezortu diplomacie. Agentúra AP však získala informácie o tom, že sedem e-mailových komunikácií nebude vôbec zverejnených, pretože obsahujú materiál „najprísnejšieho utajenia“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2016

Odporúčané články