V českej nominácii na Svetový pohár zatiaľ chýba Jágr

V prvej nominácii sa Česi rozhodli ponúknuť až troch brankárov: sú nimi Petr Mrázek, Michal Neuvirth a Ondřej Pavelec.PRAHA 2. marca (WebNoviny.sk) – V úvodnej 16-člennej nominácii výberu Česka na septembrový Svetový pohár figuruje až 14 hokejistov, ktorí hrávajú v zámorskej NHL. Jedinými dvoma hráčmi s európskym zamestnávateľom momentálne sú obranca Michal Kempný a útočník Vladimír Sobotka, obaja z tímu KHL Avangard Omsk.

Jágr sa potrebuje sústrediť na play-off

Podľa očakávania v prvom výbere českého tímu nefiguruje legendárny Jaromír Jágr, ale prekvapujúco ani Jiří Hudler, ktorý len nedávno prestúpil práve k Jágrovi do Floridy. Česi sa rozhodli už v prvej nominácii ponúknuť až troch brankárov: sú nimi Petr Mrázek (Detroit), Michal Neuvirth (Philadelphia) a Ondřej Pavelec (Winnipeg). Obrancom číslo jeden je Radko Gudas (Philadelphia), najskúsenejším útočníkom Tomáš Plekanec (Montreal).

„Je to na ňom, či bude alebo nebude chcieť hrať. Zatiaľ je to otvorené, ale prehovárať ho nebudeme. Teraz sa potrebuje sústrediť na play-off,“ uviedol generálny manažér českého tímu na SP 2016 Martin Ručinský na otázku, ako to vyzerá s prípadnou Jágrovou účasťou.

Zostávajúcich 7 hráčov určia Česi v júni

„Máme ušetrený čas v súvislosti so staršími hráčmi, ktorí zatiaľ nevedia, či po tejto sezóne budú pokračovať v kariére alebo nie. To je príklad aj obrancu Marka Židlického. Čo sa týka útočníka Hudlera, vieme, že je to výborný hráč. Teraz ho vymenili k Jágrovi, chvíľu teda počkáme, ako sa mu bude dariť v novom tíme a podľa toho zareagujeme. Chceme mať väčšiu voľnosť pri skladaní formácií. Tých, ktorí sme doteraz nominovali, sú variabilnejší,“ uviedol tréner Josef Jandač v priamom prenose tlačovej besedy českého hokejového tímu na webe idnes.cz.

Zostávajúcich 7 hráčov pre 23-člennú nomináciu na SP 2016 určia Česi 1. júna. „Momentálne nie sme v pozícii favorita, ale určite nechcem povedať, že tam ideme prehrávať,“ doplnil J. Jandač na otázku českých médií.

Svetový pohár 2016 sa bude hrať v dňoch 17. 9. – 1. 10. v hale Air Canada Centre v Toronte na úzkom klzisku podľa pravidiel NHL. Súpermi Čechov v A-skupine budú Kanaďania, Američania a výber Európy zrejme aj s piatimi Slovákmi v zostave. V B-skupine sa stretnú Rusi, Švédi, Fíni a výber Severnej Ameriky do 23 rokov.

Známy káder Česka na septembrový Svetový pohár v hokeji v Toronte (16):

brankári: Petr Mrázek (Detroit), Michal Neuvirth (Philadelphia), Ondřej Pavelec (Winnipeg)

obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia), Michal Kempný (Avangard Omsk), Roman Polák (Toronto), Andrej Šustr (Tampa Bay)

útočníci: Michael Frolík (Calgary), Martin Hanzal (Arizona), Tomáš Hertl (San Jose), David Krejčí, David Pastrňák (obaja Boston), Ondřej Palát (Tampa Bay), Tomáš Plekanec (Montreal), Vladimír Sobotka (Avangard Omsk), Jakub Voráček (Philadelphia)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2016

Odporúčané články