V bruselskej štvrti Molenbeek zakázali protimoslimský pochod, krajní pravičiari tam aj tak pôjdu

357242_belgium_attacks_molenbeek a90054bb4c744627842821932efd4f5e 640x420.jpg

BRUSEL 2. novembra (WebNoviny.sk) – Bruselská radnica vo štvrtok zakázala pochod krajných pravičiarov v bruselskej štvrti Molenbeek, v ktorej žije mnoho moslimov a ktorá je známa najmä tým, že v nej bývali viacerí páchatelia teroristických útokov v rôznych európskych krajinách.

Pochod, ktorý sa mal konať v piatok hneď po tradičných moslimských modlitbách, organizovali lídri krajne pravicových strán z Holandska a Belgicka Geert Wilders a Filip Dewinter.

Odporúčame:
Polícia zatkla takmer tristo osôb podozrivých z členstva v Islamskom štáte

Rozhodnutie o zákaze pochodu oznámila vo štvrtok starostka Bruselu Francoise Schepmans, podľa ktorej jedným z dôvodov zákazu je aj to, že Wilders a Dewinter označovali pochod ako „islamské safari v európskej metropole džihádu“ a podľa bruselskej radnice hrozili počas akcie násilnosti.

Hovorca Dewinterovej strany Flámsky záujem Sam Van Rooy krátko po rozhodnutí bruselskej radnice oznámil, že jeho stranícky šéf spolu s Wildersom do Molenbeeku v piatok pôjdu aj tak. Podľa neho je nehorázne, že úrady zakazujú vstup „dvom zvoleným politikom“ do jednej zo štvrtí belgickej metropoly. „Samozrejme, neplánujeme žiadne násilie,“ dodal Van Rooy.

Viac k témam: Belgicko, moslimovia, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – V bruselskej štvrti Molenbeek zakázali protimoslimský pochod, krajní pravičiari tam aj tak pôjdu © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2017

Odporúčané články