V Brne sa čelne zrazili dve električky, zranenia utrpelo niekoľko ľudí

357565_brno 320x210.jpg

BRNO 6. novembra (WebNoviny.sk) – Blízko hlavného nádražia v Brne sa v nedeľu večer čelne zrazili dve električky. Pri nehode utrpelo zranenia osem ľudí, vodička jednej z električiek ostala uviaznutá v kabíne. Nehoda na niekoľko hodín skomplikovala dopravu, informuje český spravodajský portál iDNES.cz.

Električky sa zrazili krátko po deviatej hodine večer na križovatke ulice Hybešova s ulicou Nové Sady. Križovatka bola čiastočne neprejazdná až do polnoci.

Odporúčame:
Pri nehode vrtuľníka zahynul syn bývalého korunného princa

„Vodič súpravy idúcej smerom k hlavnému nádražiu prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke. Príčinou bola buď nepozornosť vodiča, alebo technická závada na výhybke,“ uviedol hovorca brnenských policajtov Pavel Šváb.

Na miesto nehody prišli hasiči aj záchranári. Tí zranených ošetrili a previezli do zdravotníckych zariadení. Nehoda spôsobila brnenskému dopravnému podniku škody za milión českých korún (v prepočte približne 39-tisíc eur).

Viac k témam: Brno, Česká republika, dopravná nehoda, električka
Zdroj: Webnoviny.sk – V Brne sa čelne zrazili dve električky, zranenia utrpelo niekoľko ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

6. novembra 2017

Odporúčané články