Užšie vedenie strany začalo hodnotiť voľby, premiér Fico na zasadnutie Smeru-SD neprišiel

357709_img_0810 676x451.jpg

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Užšie vedenie Smeru-SD sa v utorok zaoberalo hodnotením výsledkov regionálnych volieb, ale predseda strany Robert Fico na rokovanie neprišiel.

Vedenie Smeru rokovalo hodinu a pol v centrále strany v Bratislave na Súmračnej ulici. Po rokovaní podpredseda Smeru Marek Maďarič novinárom povedal, že vedenie otvorilo diskusiu o voľbách, ktorú však neuzavrelo.

Nezaoberali sa personálnymi otázkami

Bude v nej pokračovať spolu s predsedom Ficom. Podľa Maďariča je bežné, že predseda na rokovania nechodí a aj teraz dal dopredu vedieť, že nepríde. Podľa Maďariča sa užšie vedenie strany v utorok vôbec nezaoberalo personálnymi otázkami.

Odporúčame:
Viacerí funkcionári žiadajú hlavu Kaliňáka po porážke Smeru-SD v regionálnych voľbách

Podpredseda strany Juraj Blanár povedal, že on i celé vedenie strany sa k hodnoteniu volieb postavia zodpovedne.

Užšie vedenie Smeru-SD sa dnes zaoberalo hodnotením výsledkov sobotňajších regionálnych volieb, v ktorých strana premiéra Roberta Fica utrpela porážku. Podľa informácií agentúry SITA viacerí funkcionári Smeru na rôznych úrovniach vinia z prehry dlhoročné popredné tváre strany.

Kaliňák by mal podľa nich skončiť

Za prehrou vidia rôzne kauzy, ktoré stelesňujú najmä do osoby ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten by mal podľa nich ako šéf rezortu skončiť. Kaliňák sa však podľa informácií agentúry SITA bráni tým, že tí, čo voľby prehrali, sa snažia svoj neúspech hodiť na neho. Fico sa doteraz k voľbám nevyjadril.

Viac k témam: Smer-SD, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Užšie vedenie strany začalo hodnotiť voľby, premiér Fico na zasadnutie Smeru-SD neprišiel © SITA Všetky práva vyhradené.

7. novembra 2017

Odporúčané články