Útok v Ankare spáchal Sýrčan, ktorý prišiel s utečencami

K zodpovednosti za stredajší útok v Ankare, pri ktorom zahynulo 28 ľudí, sa doteraz nikto neprihlásil.ISTANBUL 18. februára (WebNoviny.sk) – Útok s bombou v aute na vojenské autobusy v tureckej Ankare, pri ktorom zahynulo 28 ľudí a desiatky utrpeli zranenia, spáchal Sýrčan, ktorého sa podarilo identifikovať podľa odtlačkov prstov. Informujú o tom provládne turecké noviny Yeni Šafak.

Odporúčame:

Výbuch v Ankare si vyžiadal množstvo mŕtvych aj zranených

Podľa nich ide o Saliha Necara, ktorý zrejme prišiel do Turecka s utečencami zo Sýrie. Pri vstupe do krajiny mu odobrali odtlačky prstov, vďaka čomu ho polícia teraz identifikovala, napísali noviny na svojej webovej stránke (yenisafak.com). Zdroj svojej informácie neprezradili a bezprostredne sa ho nepodarilo potvrdiť, uviedla tlačová agentúra DPA.

K zodpovednosti za stredajší útok v Ankare sa doteraz nikto neprihlásil. Denník Yeni Šafak píše, že auto použité pri útoku v blízkosti vojenského veliteľstva, parlamentu a ďalších vládnych budov, bolo zapožičané v západotureckom meste Izmir pred približne dvoma týždňami.

Podľa vyjadrenia vysokopostaveného predstaviteľa tureckých bezpečnostných zložiek prvé výsledky vyšetrovania naznačujú, že zodpovednosť za útok v Ankare nesú militanti zo zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. februára 2016

Odporúčané články