USA bez Sereny prehrali na Hopmanovom pohári s Ukrajinou

Líderka svetového rebríčka WTA Serena Williamsová nenastúpila pre zápal v ľavom kolene. Nahradila ju Victoria Duvalová.PERTH 4. januára (WebNoviny.sk) – Tenisti Ukrajiny Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov proti Američanom v A-skupine a Briti Heather Watsonová s Andym Murraym v konfrontácii s Francúzmi v B-skupine zvíťazili zhodne 2:1 v pondelňajších stretnutiach na Hopmanovom pohári miešaných reprezentačných družstiev na tvrdom povrchu v austrálskom Perthe.

Pod neúspech USA sa výrazne podpísala skutočnosť, že pre zápal v ľavom kolene nenastúpila líderka svetového rebríčka WTA Serena Williamsová. Nahradila ju Victoria Duvalová, ktorá sa vracia do súťažného diania po zhubnom ochorení, a podľahla Svitolinovej 4:6, 1:6. Keďže Duvalovej partner Jack Sock prehral s Dolgopolovom 4:6, 2:6, úspech 6:2, 6:3 v mixe už len zmiernil nezdar pôvodných favoritov.

V druhom zápase dňa na úvod druhý muž renkingu ATP Murray prekonal Kennyho De Scheppera, náhradníka za zraneného Gaela Monfilsa, jasne dva razy 6:2. Francúzom potom udržala nádej Caroline Garciová: zdolala Watsonovú 6:3, 5:7, 6:3. V rozhodujúcej miešanej štvorhre Briti uspeli tesne 6:2, 5:7, 10:6 (zápasový tajbrejk).

Dvojnásobná dobyvateľka Hopman Cupu S. Williamsová (v roku 2003 triumfovala s Jamesom Blakom a v sezóne 2008 s Mardym Fishom) odstúpila po pondelňajšej rozohrávke. „Chcela tomu dať šancu a absolvovala zahrievací tréning, ale napokon usúdila, že to nepôjde,“ povedal riaditeľ týchto MS tímov ITF Paul Kilderrry.

Skonštatoval, že Serena pociťovala bolesti od nedele. Zaujímavosťou v tejto súvislosti je fakt, že prítomnosť Duvalovej na Hopmanovom pohári už 18. decembra predznamenal prostredníctvom twitterového konta publicista Ben Rothenberg, ktorý pracuje pre New York Times.

„Bola som trochu nervózna, pretože som vkĺzla do veľkých topánok. Zároveň som si to však dnes užila. Mám úplne nový pohľad na svet. Som predovšetkým vďačná, že môžem byť nazad a robiť to, čo milujem,“ skonštatovala 20-ročná Duvalová.

Zatiaľ nie je jasné, do akej miery indispozícia ohrozuje štart Sereny Williamsovej na melbournských grandslamových Australian Open (18. – 31. januára), na ktorých by mala obhajovať titul.

Súhrn výsledkov pondelňajších stretnutí na Hopmanovom pohári miešaných tenisových reprezentačných družstiev na tvrdom povrchu v austrálskom Perthe:

A-skupina:
USA – Ukrajina 1:2
Victoria Duvalová – Elina Svitolinová 4:6, 1:6
Jack Sock – Alexandr Dolgopolov 4:6, 2:6
Victoria Duvalová, Jack Sock – Elina Svitolinová, Alexandr Dolgopolov 6:2, 6:3

B-skupina:
Veľká Británia – Francúzsko 2:1
Heather Watsonová – Caroline Garciová 3:6, 7:5, 3:6
Andy Murray – Kenny De Schepper 6:2, 6:2
Heather Watsonová, Andy Murray – Caroline Garciová, Kenny De Schepper 6:2, 5:7, 10:6 (zápasový tajbrejk)

Utorňajší program (časy sú uvedené v SEČ):
A-skupina:
Česko – Ukrajina (3.00)
zlatá Austrália – USA (10.30)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2016

Odporúčané články