Únia pomôže nelegálnym migrantom pri ich návrate z Talianska

IOM bude podporovať reintegráciu migrantov v krajinách ich pôvodu, pričom im bude pomáhať pri získavaní ubytovania, vzdelania, odborných školení či zamestnania.Rím 31. marca (WebNoviny.sk) – Európska komisia (EK) vyčlenila dnes viac ako milión eur na dobrovoľnú repatriáciu migrantov, ktorí sa bez platných povolení na pobyt nachádzajú v Taliansku. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie EK.

Celková suma vo výške 1,14 milióna eur bude odovzdaná Medzinárodnej organizácii pre migráciu (IOM), ktorá následne zrealizuje program repatriácie migrantov.

„Tento projekt sa zameriava na nelegálnych migrantov, ktorí by sa radi vrátili z Talianska do svojej vlasti. Bude poskytovať informácie o možnostiach dobrovoľného návratu a pomáhať migrantom v tomto procese,“ uviedla vo svojom vyhlásení EK.

IOM bude podporovať reintegráciu migrantov v krajinách ich pôvodu, pričom im bude pomáhať pri získavaní ubytovania, vzdelania, odborných školení či zamestnania. To by podľa EK mohlo migrantov odradiť od podnikania ďalších nelegálnych ciest.

Pre migrantov z Blízkeho východu a Afriky predstavuje Taliansko spoločne s Gréckom hlavnú vstupnú bránu, cez ktorú sa dostávajú do vytúženej Európy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články