Ukrajinci vraj pri prvom pokuse o prelomenie ruských línií narazili na tvrdý odpor a mali utrpieť významné straty

505445_aptopix_russia_ukraine_war_38366 676x451.jpg

8.6.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily utrpeli straty na ťažkej technike a vojakoch, keď sa pri svojom prvom pokuse o prelomenie ruských línií na východe Ukrajiny v ostatných dňoch stretli s väčším odporom ruských síl, ako sa očakávalo.

Pre spravodajskú televíziu CNN to povedali dvaja poprední americkí predstavitelia, pričom jeden z nich označil ukrajinské straty za „významné“.

Obrnené vozidlá doplatili na míny

Ukrajinským silám sa podarilo prevalcovať niektoré ruské sily na východe v okolí Bachmutu. Ruskí okupanti, vyzbrojení protitankovými strelami, granátmi a mínometmi, však kládli „tvrdý odpor“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nachádzajú sa v obranných líniách, ktoré majú v niektorých oblastiach niekoľko vrstiev. Navyše sú tam zamínované oblasti, na čo doplatili viaceré ukrajinské obrnené vozidlá.

Veľkú protiofenzívu to neovplyvní

Obaja nemenovaní americkí predstavitelia však tvrdia, že sa neočakáva, že tieto straty budú mať vplyv na väčšiu plánovanú ukrajinskú protiofenzívu.

Americkí a západní predstavitelia dlho očakávali, že protiofenzíva si vyžiada čas a ukrajinský personál a vybavenie, vrátane systémov dodaných Západom, vystaví vysokému riziku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci vraj pri prvom pokuse o prelomenie ruských línií narazili na tvrdý odpor a mali utrpieť významné straty © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júna 2023

Odporúčané články