Údajný kat bin Ládina skončil v cele, zaspal opitý v aute

Bývalý príslušník Navy SEALs začal pred dvoma rokmi verejne hovoriť o svojej úlohe pri operácii proti bin Ládinovi v Pakistane.Billings 9. apríla (WebNoviny.sk) – Orgány v americkom štáte Montana vzniesli v piatok obvinenie z vedenia vozidla pod vplyvom návykovej látky voči bývalému príslušníkovi špeciálnych síl vojenského námorníctva USA, ktorý o sebe tvrdí, že bol tým, kto pri zásahu v roku 2011 zastrelil vodcu al-Káidy Usámu bin Ládina. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa vyjadrenia zástupcu šerifa okresu Silver Bow Georgea Skuleticha našli 39-ročného Roberta O’Neilla v skorých ranných hodinách, ako spí v aute zaparkovanom pri obchode so zmiešaným tovarom v jeho domovskom meste v Montane. Zákazníci nahlásili polícii, že zaspal za volantom pri spustenom motore.

Odporúčame:

Bin Ládin vo svojom závete odkázal milióny dolárov na džihád

Policajt, ktorý O’Neilla zobudil, si všimol jeho zvláštne správanie, na čo ho podrobil tzv. terénnej skúške triezvosti. Bývalý vojak v nej neobstál, odmietol však test na prítomnosť alkoholu v krvi, pričom poprel, že by pred jazdou pil.

O’Neilla následne zatkli a obvinili z vedenia vozidla pod vplyvom návykovej látky, pričom išlo o jeho prvé zatknutie. Podľa záznamov z väznice, na ktoré odkazuje AP, ho prepustili po zaplatení kaucie vo výške 685 dolárov. Telefónna linka uvádzaná v zozname ako O’Neillova bola odpojená.

Robert O’Neill, bývalý príslušník špeciálnych síl vojenského námorníctva USA (Navy SEALs), začal pred dvoma rokmi verejne hovoriť o svojej úlohe pri operácii proti bin Ládinovi v Pakistane. V rozhovore pre AP z roku 2014 uviedol, že americká verejnosť má právo dozvedieť sa viac podrobností o usmrtení niekdajšieho vodcu

Predstavitelia ministerstva obrany USA predtým vyhlásili, že je nejasné, koho výstrely zabili bin Ládina.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016

Odporúčané články