Trumpovu prácu rok po zvolení neschvaľuje vyše polovica Američanov

352327_donald trump 640x420.jpg

WASHINGTON 6. novembra (WebNoviny.sk) – Väčšina Američanov si myslí, že prezident Donald Trump toho počas prvých deviatich mesiacov v úrade veľa nedokázal. Vystavili mu preto účet, ktorý je oveľa trpkejší ako u jeho predchodcov. Vyplýva to z prieskumu denníka The Washington Post a televíznej stanice ABC zverejneného v nedeľu.

S blížiacim sa prvým výročím víťazstva Trumpa nad Hillary Clintonovou z 8. novembra 2016 sú hodnotenia výkonu prezidenta dokázateľne nižšie ako u ktoréhokoľvek predchádzajúceho šéfa Bieleho domu za posledných sedem desaťročí prieskumov.

Odporúčame:
Trump pricestoval na návštevu do Japonska, s premiérom Abem si zahral golf

Iba štyria z desiatich Američanov, asi 37 percent, schvaľujú jeho doterajšiu prácu. Neschvaľuje ju až 59 percent opýtaných, pričom 50 percent ju dôrazne neschvaľuje. Sú to pritom najhoršie čísla od prezidentovho nástupu do funkcie v januári 2017.

Pre porovnanie, za rovnaké obdobie výkon exprezidenta Baracka Obamu schvaľovalo 57 percent občanov, výkon Georgea W. Busha 89 percent a Billa Clintona 52 percent. Trump je prvým prezidentom od čias Harryho Trumana (1945 – 1953), ktorého prácu hodnotí viac ľudí negatívne ako pozitívne.

Viac k témam: Barack Obama, Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trumpovu prácu rok po zvolení neschvaľuje vyše polovica Američanov © SITA Všetky práva vyhradené.

6. novembra 2017

Odporúčané články