Trumpovi už počas kampane núkali stretnutie s Putinom, prezident si to údajne nepamätá

355331_aptopix_trump_57850 55525e1d20614657a93eb049df5a6e1f 640x420.jpg

WASHINGTON 3. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že si už nepamätá, či sa počas predvolebnej kampane riešila otázka prípadného stretnutia medzi ním a ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Odporúčame:
Zamestnanec Twitteru dočasne deaktivoval Trumpovo konto

To, že sa táto možnosť zvažovala, prezradil vyšetrovateľom zahraničnopolitický poradca Trumpovho volebného štábu George Papadopoulos, ktorý zároveň tvrdí, že o možnosti stretnúť sa s Putinom hovoril aj priamo s Trumpom.

Išlo vraj o nedôležité stretnutie

Americký prezident tieto informácie zatiaľ nepotvrdil ani nevyvrátil. „Bolo to veľmi nedôležité stretnutie. Bolo to veľmi dávno. Už si z toho veľa nepamätám,“ povedal Trump v piatok novinárom pred Bielym domom o stretnutí, ktoré sa podľa Papadopoulosa malo konať v marci 2016.

Výpoveď Papadopoulosa je súčasťou vyšetrovania, ktoré vedie špeciálny prokurátor Robert Mueller a ktoré je zamerané na údajné zasahovanie Ruska do vlaňajších prezidentských volieb v USA a na možnú spoluprácu medzi Moskvou a Trumpovým volebným tímom.

Kľúčové dôkazy o kontaktoch

Papadopoulos poskytol vyšetrovateľom kľúčové dôkazy o kontaktoch medzi ľuďmi z Trumpovho najbližšieho okolia a osobami, ktoré boli podľa ich vyjadrení napojené na ruské vedenie. Na niektorých z týchto stretnutí sa vraj aj sám zúčastnil.

Odporúčame:
Bývalý šéf Trumpovej kampane žiada o prepustenie z domáceho väzenia, nechce utiecť z USA

Papadopoulos pôvodne vyšetrovateľom tvrdil, že stretnutia a kontakty s týmito osobami sa uskutočňovali ešte predtým, ako sa stal súčasťou Trumpovej kampane. Neskôr však priznal, že v tomto bode klamal, a že stretnutia sa konali aj v čase, keď už súčasťou Trumpovej kampane bol.

Z Papadopoulosových vyjadrení jasne vyplýva aj to, že o ponuke zo strany osôb údajne napojených na Kremeľ, ktoré vraj spočívali predovšetkým v diskreditácii Trumpovej protikandidátky Hillary Clintonovej, vedel a riešil ju široký okruh ľudí okolo Trumpa.

Viac k témam: Donald Trump, prezidentské voľby v USA, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trumpovi už počas kampane núkali stretnutie s Putinom, prezident si to údajne nepamätá © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2017

Odporúčané články