Trumpova politika podľa expertov škodí nielen svetovej ekonomike, ale aj Spojeným štátom

357701_trump 540x360.jpg

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Väčšina medzinárodných ekonomických expertov sa presne rok po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA domnieva, že negatívne vplýva na svetovú ekonomiku.

Takýto názor má 73,9 percenta expertov oslovených v prieskume mníchovského inštitútu Ifo. V prieskume sa zúčastnilo 929 expertov zo 120 krajín. O výsledkoch inštitút informoval v správe, ktorú v utorok poskytol agentúre SITA.

Zároveň si 57,6 percenta medzinárodných expertov myslí, že Trumpova vláda negatívne vplýva aj na ekonomiku USA.

Odporúčame:
Trumpovu prácu rok po zvolení neschvaľuje vyše polovica Američanov

Priaznivejšie však Trumpovu vládu hodnotia domáci odborníci. Iba 38 percent z nich uviedlo, že pôsobenie Trumpa vo funkcii prezidenta má na americkú ekonomiku negatívny vplyv. Sú však presvedčení, že Trumpova vláda je neefektívna.

Politika prezidenta v oblasti zamestnanosti je neefektívna podľa 84 percent amerických odborníkov, v oblasti podnikateľského prostredia je neefektívna podľa 51,8 percenta expertov a v oblasti znižovania byrokracie ju za neúčinnú považuje 68 percent odborníkov v USA.

Viac k témam: Donald Trump, ekonomika
Zdroj: Webnoviny.sk – Trumpova politika podľa expertov škodí nielen svetovej ekonomike, ale aj Spojeným štátom © SITA Všetky práva vyhradené.

7. novembra 2017

Odporúčané články