Trenčín bude mať novú cyklotrasu, prepojí cestný most so starým železničným

408439_cyklotrasa 676x416.jpg

17.10.2021 (Webnoviny.sk) – Štyri mesiace potrvá výstavba cyklotrasy na Ulici Ľ. Stárka od nového cestného mosta po starý železničný most. Na investíciu v hodnote necelých 315-tisíc eur získala trenčianska samospráva 95-percentný nenávratný finančný príspevok. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Cyklotrasa bude súčasťou konceptu rozvoja cyklistickej dopravy v Trenčíne, ktorá prepojí mestské časti s Vážskou cyklotrasou. „Nová cyklotrasa v dĺžke vyše 2,6 km na začiatku úseku povedie čiastočne po miestnej komunikácii na Ulici Ľ. Stárka a následne prejde na hrádzu. Práve na hrádzi bude situovaná väčšia časť cyklotrasy. Pod starým cestným mostom prejde do novej cyklistickej cestičky pozdĺž hrádze popri Váhu a končiť bude pri starom železničnom moste,“ priblížila situáciu Ságová.

Doplnila, že v rámci mestskej investície sa vybudujú aj dve nové schodiská na hrádzu a dve nové nájazdové rampy pre cyklistov. Vyúsťovať budú v úrovni križovatiek Ulice Ľ. Stárka s Rastislavovou a Piešťanskou ulicou.

Viac k témam: Cyklotrasa, Finančný príspevok
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín bude mať novú cyklotrasu, prepojí cestný most so starým železničným © SITA Všetky práva vyhradené.

17. októbra 2021

Odporúčané články