Tornáda na juhu USA pripravili o život najmenej 11 ľudí

Prírodný živel si vyžiadal zranenia mnohých ďalších osôb, ako aj zničenie desiatok automobilov, domov a prevádzok.

Holly Springs 25. decembra (WebNoviny.sk) – Najmenej 11 ľudí zahynulo počas silných búrok, ktoré vo štvrtok zasiahli juh Spojených štátov. Podľa miestnych bezpečnostných úradov situáciu spôsobil výskyt búrok typických pre jar, ktoré sa zmiešali s nezvyčajne teplým počasím a vytvorili tak v čase Vianoc zriedkavé tornáda.

Prírodný živel si vyžiadal zranenia mnohých ďalších osôb, ako aj zničenie desiatok automobilov, domov a prevádzok, informovala v noci nadnes agentúra AP. Sedem ľudí pripravili tornáda o život v štáte Mississippi, troch v Tennessee a jednu obeť hlási Arkansas. Medzi zranenými osobami je niekoľko vážnych prípadov.

Hrozba tornád poklesla, keď sa búrkové pásmo posunulo na východ a prinieslo hustý dážď s búrkami do mesta Atlanta a štátov Južná a Severná Karolína. Od Alabamy po štát New York sa ortuť teplomera na Štedrý deň vyšplhala až na vyše 20 stupňov Celzia. Od Mississippi po Michigan zostali tisícky domácností bez elektriny.

Riziko nepriaznivého počasia tesne pred Vianocami je nezvyčajné, nie však celkom nebývalé, tvrdia meteorológovia. Presne pred rokom tornáda v juhovýchodnej časti Mississippi zabili päť ľudí a mnohým ďalším spôsobili zranenia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. decembra 2015

Odporúčané články