Tomáš hajloval na verejnosti pod vplyvom alkoholu, odsúdili ho podmienečne na osem mesiacov

357720_thinkstockphotos 483639702 522x360.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Podmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou jeden rok za prečin prejavu sympatie k hnutiu a ideológii smerujúci k potláčaniu základných práv a slobôd a hlásajúci rasovú nenávisť uložil v utorok sudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 43-ročnému Tomášovi Frankovi z Martina.

Odporúčame:
Voľby priniesli signál, že extrémizmus a novodobých fašistov vieme poraziť voľbami, vraví Kiska

Franko spáchal trestný čin 20. júna večer na terase baru A klub v Martine, časť Ľadoveň pod vplyvom alkoholu. V prítomnosti viacerých hostí vykrikoval, že Židov a Cigánov treba dať do plynu, Hitler že je pán a Nemecko je najlepšie. Zároveň opakovane pravú ruku zdvihol pred seba a kričal „Sieg heil“.

K trestnej činnosti sa Franko priznal a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste. Jej súčasťou je i povinnosť absolvovať protialkoholické liečenie, keďže skutok spáchal pod vplyvom alkoholu.

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči nemu neodvolá.

Viac k témam: Adolf Hitler, extrémizmus, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš hajloval na verejnosti pod vplyvom alkoholu, odsúdili ho podmienečne na osem mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

7. novembra 2017

Odporúčané články