Tesco spúšťa v strednej Európe nový Komunitný program

BRATISLAVA 25. februára (WBN/PR) – Tesco dnes spúšťa nový jedinečný Komunitný program nazvaný „Vy rozhodujete, my pomáhame“. Program je zameraný na podporu lokálnych aktivít neziskových organizácií, ktoré budú prospešné pre miestne komunity po celom Slovensku, všade tam, kde žijú naši zákazníci. Neziskové organizácie budú môcť prihlasovať svoje projekty a stať sa tak súčasťou tohto jedinečného projektu. Komunitný program dáva zákazníkom spoločnosti Tesco skvelú príležitosť rozhodnúť prostredníctvom hlasovania priamo v obchode, ktorý charitatívny projekt podporia vo svojej komunite. Tesco na Slovensku podporí 77 víťazných charitatívnych organizácií. Každá z týchto organizácií dostane 1 300 eur na realizáciu svojich projektov. Organizátorom programu je spoločnosť Tesco Stores SR, spoluorganizátorom Nadácia Tesco a partnerom je Nadácia Pontis.

Radosť zmeniť niečí príbeh

Jedinečný program „Vy rozhodujete, my pomáhame“ je prvým v strednej Európe, ktorý umožní priamo zákazníkom zvoliť z troch rozdielnych projektov ten, ktorý priaznivo ovplyvní život ľudí v lokalite a dostane grant od Tesca. Veríme, že všetky organizácie, ktoré už s nami na Slovensku spolupracovali sa opäť zapoja aj do tohto programu. Všetky potrebné a podrobné informácie o „Vy rozhodujete, my pomáhame“ môžu nájsť na stránke www.tesco.sk/pomahame. Zákazníci spoločnosti Tesco a aj kolegovia sa môžu podeliť o informácie o programe s neziskovými organizáciami vo svojej lokalite. V období od 7. marca do 3. apríla 2016 majú lokálne charitatívne organizácie možnosť prihlasovať svoje projekty. Po uzávierke prihlášok grantová komisia vyberie zo všetkých prihlásených projektov tri najlepšie pre každý región, ktoré postúpia do hlasovania, v ktorom už budú rozhodovať zákazníci v obchodoch Tesco na Slovensku. Hlasovanie vo všetkých obchodoch bude zahájené v máji, prostredníctvom žetónov (jeden žetón za každý nákup v Tescu). V obchodoch budú umiestnené hlasovacie zariadenia, na ktorých bude informácia o vybraných projektoch, aby sa zákazníci mohli rozhodnúť, ktorý z nich podporia. „To, čo je naozaj skvelé na tomto programe je príležitosť pre našich zákazníkov rozhodnúť, kde v ich lokalite poskytneme našu pomoc, čím im chceme jasne ukázať, že vkladáme srdce do všetkého, čo robíme a pokladáme ich za našich partnerov. Spolu s našimi zákazníkmi môžeme takto zažiť radosť zmeniť niečí príbeh“, povedal David Morris, riaditeľ Tesco pre strednú Európu.

Podporte lokálne neziskové organizácie vo vašom okolí

Tento jedinečný program bol v minulom roku úspešne odštartovaný v Českej republike, kde sa do neho zapojilo viac než 400 neziskových a príspevkových organizácií. Po úspechu projektu sa spoločnosť Tesco rozhodla, že projekt rozšíri do ďalších krajín strednej Európy, kde pôsobí – na Slovensko, do Poľska a Maďarska.

Takto dostali neziskové a charitatívne organizácie na Slovensku možnosť zapojiť sa do programu, ktorý im pomôže získať finančnú pomoc a realizovať ich projekty. Tesco chce podporiť tie, ktoré sa týkajú miestnych komunít a zákazníkov. Projekty sa môžu zamerať na revitalizáciu životného prostredia, vzdelávania, zdravého životného štýlu, podpory sociálne slabších a znevýhodnených skupín spoluobčanov, detí alebo nezamestnaných. Radi by sme pomohli zmeniť príbehy ľudí v miestnych komunitách na celom Slovensku.

Ak ste členmi niektorej z neziskových a príspevkových organizácií, alebo viete o nejakej z nich vo vašom blízkom okolí, odporučte im účasť v našom programe. Všetky dôležité informácie nájdete na webe www.tesco.sk/pomahame, kde sa dozviete ako podať žiadosť.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2016

Odporúčané články