Teroristi napojení na al-Káidu zabili v Jemene 19 vojakov

Konvoj vojakov smeroval pre výplaty do provincie Mohra. Povstalci do nich začali strieľať v oblasti provincie Abjan.Saná 9. apríla (WebNoviny.sk) – Militanti napojení na teroristickú sieť al-Káida zastrelili pri dnešnom útoku v južnom Jemene 19 členov vládnych vojsk. S odvolaním sa na správy od miestnych obyvateľov o tom informuje agentúra DPA.

Konvoj vojakov smeroval pre výplaty do provincie Mohra vo východnom Jemene. Povstalci do nich začali strieľať v oblasti južnej provincie Abjan. Pri incidente, ktorý oficiálne miesta nateraz nekomentovali, sa zranilo tiež ďalších minimálne 20 vojakov.

Niektoré časti provincie Abjan, vzdialenej približne 427 kilometrov juhovýchodne od metropoly Saná, už niekoľko mesiacov kontroľujú extrémisti z al-Káidy.

V jemenskom konflikte, ktorý sa zintenzívnil vlani v marci, proti sebe bojujú povstaleckí húsíovia podporovaní vojakmi lojálnymi bývalému jemenskému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi na jednej strane a na strane druhej ozbrojenci na juhu krajiny, miestne a domorodé milície, sunnitskí militanti a prívrženci prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího, ktorého podporuje vzdušná koalícia pod velením Saudskej Arábie.

Z celej situácie vyťažila teroristická skupina Al-Káida na Arabskom polostrove (AQAP), jemenská odnož medzinárodnej teroristickej siete al-Káida.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016

Odporúčané články