Terorista Abdeslam si želá vydanie do Francúzska

Francúzskeho občana Salaha Abdeslama zadržali 18. marca popoludní pri rozsiahlej protiteroristickej razii v bruselskej štvrti Molenbeek.
Brusel 31. marca (WebNoviny.sk) – Salah Abdeslam, jediný žijúci člen teroristických kománd, ktoré vlani v novembri útočili v Paríži, prostredníctvom svojho advokáta oznámil, že chce byť vydaný do Francúzska a spolupracovať tam s vyšetrovateľmi. Informovala o tom televízia i-Télé. Podľa pôvodných plánov sa v Bruseli malo uskutočniť súdne konanie s cieľom posúdiť európsky zatykač vydaný na Abdeslama a jeho vydanie do Francúzska.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Rozhodnutie v tejto veci by malo byť známe do 24 hodín. Abdeslamov advokát Cédric Moisse však informoval, že príslušný sudca rozhodol, že Abdeslama vypočuje dnes po 16.00 h SELČ priamo v prísne strážnej väznici v Brugách, kde je väznený. Francúzskeho občana Salaha Abdeslama zadržali 18. marca popoludní pri rozsiahlej protiteroristickej razii v bruselskej štvrti Molenbeek.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Na výsluchu povedal, že sa vlani 13. novembra plánoval stať jedným zo samovražedných útočníkov, ktorí sa odpálili v blízkosti národného štadióna Stade de France na parížskom predmestí Saint-Denis, svoje rozhodnutie však na poslednú chvíľu zmenil.

Terčmi útokov týchto džihádistických kománd boli ľudia sediaci večer na pouličných terasách niekoľkých kaviarní a reštaurácií v 10. a 11. parížskom obvode a návštevníci koncertu v rockovom klube Bataclan. Pri explóziách pri Stade de France prišiel o život jeden muž. Celkovo si tieto útoky vyžiadali 130 obetí na životoch a vyše 350 zranených.

Odporúčame aj:

Identifikovali všetky obete teroristických útokov v Bruseli

Ryanair zatiaľ nebude lietať na bruselské letisko Zaventem

Muž podozrivý z účasti na útokoch v Bruseli má alibi

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články