Tehotná Nicholsonová nezriadi detský kútik v parlamente

Lucia Nicholsonová aj Béla Bugár sa stali podpredsedami národnej rady spolu s Martinom Glváčom zo Smeru-SD a Andrejom Hrnčiarom zo Siete.BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Novozvolená podpredsedníčka Národnej rady SR (NR SR) Lucia Nicholsonová (SaS), ktorá čaká dieťa, nemá v pláne zriadiť v parlamente detský kútik. Ako povedala novinárom, ona bude tá, ktorá sa bude snažiť prispôsobiť pomerom. „Nechcem, aby sa niekto prispôsoboval mne, pretože to sú veci, ktoré vás raz dobehnú a raz vám to vykričia,“ poznamenala.

Plánuje si kúpiť za vlastné peniaze do svojej kancelárie postieľku. Odhaduje, že prebaľovací pult v budove národnej rady asi bude, „nech mám všetko po ruke a nemusím behať do hradnej kancelárie.“ „Ak všetko dobre dopadne, dieťa bude so mnou chodiť aj do pléna,“ doplnila poslankyňa za SaS.

Ďalší podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) bude Lucii Nicholsonovej s dieťaťom pomáhať. „Nemám s tým problém,“ povedal s tým, že deti má rád. Tiež dodal, že „ak bude potrebovať zaučiť, zaučím ju. Prečo by som jej nepomohol?“

Obrazom: Ustanovujúca schôdza parlamentu – poslanci zložili sľub

Lucia Nicholsonová aj Béla Bugár sa stali podpredsedami národnej rady spolu s Martinom Glváčom zo Smeru-SD a Andrejom Hrnčiarom zo Siete. Do funkcie ich zvolili poslanci v tajnej voľbe na ustanovujúcej schôdzi v stredu 23. marca.

Glváč v tajných voľbách získal podporu 117 zo 150 prítomných poslancov, za Bugára hlasovalo 114 zákonodarcov, Hrnčiara volilo 110 a Nicholsonovú podporilo 105 poslancov.

Na zvolenie podpredsedu Národnej rady SR treba nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov.

Odporúčame:

Danko je predsedom parlamentu, Kotlebov návrh neprešiel

Zvolili predsedov 19 výborov, opozícia hovorí o mečiarizme

Pozrite si životopisy ministrov a premiéra Fica

Pozrite si nových poslancov, v parlamente zložili sľub

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. marca 2016

Odporúčané články