Švédsko vyhostí 80 000 migrantov, ktorí nezískali azyl

Vlani požiadalo vo Švédsku o azyl 163 000 migrantov, čo je najvyšší počet na jedného obyvateľa v celej Európe. Štokholm 28. januára (WebNoviny.sk) – Švédsko vyhostí zhruba 80 000 migrantov, ktorým tamojšie úrady zamietli žiadosť o azyl. Vyhlásil to švédsky minister vnútra Anders Ygeman, ktorého slová dnes citovala stanica BBC.

„Hovoríme o 60 000 ľuďoch, avšak toto číslo sa môže zvýšiť na 80 000,“ uviedol Ygeman s tým, že neúspešných žiadateľov o azyl bude krajina deportovať charterovými letmi v priebehu nasledujúcich niekoľkých rokov.

Vlani požiadalo vo Švédsku o azyl 163.000 migrantov, čo je najvyšší počet na jedného obyvateľa v celej Európe. Z približne 58 800 prípadov spracovaných za minulý rok prisťahovalecké úrady akceptovali 55 percent.

Ygeman na sociálnej sieti Twitter pripomenul, že nevie, koľko migrantov má šance na získanie švédskeho azylu; podľa neho o tom rozhodujú príslušné úrady a súdy. Do krajiny vlani prišlo aj 35 400 neplnoletých migrantov bez sprievodu dospelej osoby, čo je päťkrát viac, než tomu bolo rok
Švédsko nedávno zaviedlo dočasnú kontrolu štátnych hraníc v snahe o lepšie monitorovanie prílevu migrantov.

Táto škandinávska krajina je totiž popri Nemecku hlavným cieľom osôb ilegálne vstupujúcich do EÚ.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2016

Odporúčané články