Švédskej korunnej princeznej Viktórii sa narodil syn

Švédsky kráľovský dvor ešte začiatkom septembra oznámil, že Viktória s manželom Danielom očakávajú v marci narodenie druhého potomka. „>Štokholm 3. marca (WebNoviny.sk) – Švédskej korunnej princeznej Viktórii sa narodil v stredu večer syn, ktorý je druhým dieťaťom z jej manželstva s princom Danielom. Agentúra AP o tom informuje s odvolaním sa na oznámenie švédskeho kráľovského dvora.

Chlapec, ktorého meno zatiaľ nezverejnili, prišiel na svet v štokholmskej univerzitnej nemocnici Karolinska o 20.28 h miestneho času (SEČ). Dieťa i matka sú v poriadku a počas celého pôrodu bol v nemocnici prítomný aj otec.
Švédsky kráľovský dvor ešte začiatkom septembra oznámil, že Viktória s Danielom očakávajú v marci narodenie druhého potomka. Prvé dieťa, princezná Estelle, sa tomuto páru narodilo v roku 2012.

Viktória je švédskou korunnou princeznou a teda prvou v rámci nástupníctva na trón, na ktorom už od roku 1973 sedí jej otec, švédsky kráľ Karol XVI. Gustáv. Švédsko ešte v roku 1980 pozmenilo ústavu tak, aby sa následníkom trónu automaticky stal prvý kráľovský potomok bez ohľadu na pohlavie. Až dovtedy takýto nárok prislúchal výlučne mužským kráľovským potomkom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2016

Odporúčané články