Švédska polícia zadržala muža podozrivého z terorizmu

Na štokholmskom letisku Arlanda zadržali muža, po ktorom bolo v Nemecku vyhlásené pátranie pre podozrenie z páchania trestnej činnosti spojenej s terorizmom. Zadržaného cudzinca budú vypočúvať.ŠTOKHOLM 13. apríla (WebNoviny.sk) – Švédska polícia zadržala v stredu 35-ročného cudzinca, po ktorom bolo v Nemecku vyhlásené pátranie pre podozrenie z páchania trestnej činnosti spojenej s terorizmom. Informovala o tom agentúra AP.

K zadržaniu muža, na ktorého bol vydaný medzinárodný zatykač, došlo o 08.30 h na štokholmskom letisku Arlanda, uvádza sa vo vyhlásení švédskej polície. Bližšie informácie o zadržanom cudzincovi polícia neposkytla.

Prokurátor Ronnie Jacobsson pre AP uviedol, že zadržaný nie je švédskym občanom a nie je so Švédskom nijako prepojený. „Je však spájaný s niečím, čo sa stalo pred niekoľkými rokmi. Nemá to nič spoločné s Francúzskom, Belgickom ani Švédskom,“ uviedol Jacobsson, pričom dodal, že muža polícia zadržala v tranzitnej zóne letiska pred odletom do iného štátu. Prokurátor odmietol uviesť mužovo meno a potvrdil len jeho vek.

Švédsky denník Aftonbladet zverejnil dnes vyjadrenie nemenovaného nemeckého prokurátora, podľa ktorého je zadržaný muž členom Strany kurdských pracujúcich (PKK). Tú Turecko a jeho spojenci pokladajú za teroristickú organizáciu.

Jacobsson vyjadrenie nemeckého prokurátora odmietol komentovať. Spis vedený na zadržaného muža podľa neho „súvisí s terorizmom“. Zadržaného cudzinca vypočuje v prítomnosti právnika polícia a následne sa rozhodne o jeho ďalšom osude. Keďže nemá nijakú spojitosť so Švédskom, jeho prípad sa bude riešiť v zahraničí, dodal Jacobsson.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2016

Odporúčané články