Štrajk učiteľov pokračuje, zatvorených zostalo 43 škôl

Na internetovej stránke Iniciatívy slovenských učiteľov sa k štrajku vo štvrtok hlási 7469 učiteľov z 596 škôl.BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Počas štvrtkového štrajku učiteľov bolo podľa informácií ministerstva školstva zatvorených 43 škôl, čo je z celkového počtu 6724 škôl a školských zariadení 0,64 percenta. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Ministerstvo pritom vychádza z informácií o počte, ktoré im zaslali vo štvrtok do 10:00 okresné úrady v sídle kraja.

Ako ďalej hovorkyňa informuje, v Prešovskom kraji sa do štrajku opäť zapojila jedna škola, rovnako aj v Nitrianskom kraji, hoci v stredu v týchto krajoch už školy zatvorené neboli. Menej zatvorených škôl bolo v Bratislavskom, Trnavskom či Košickom kraji. V Bratislavskom kraji bolo vo štvrtok podľa ministerstva zatvorených 12 škôl, v Žilinskom a Banskobystrickom 10 škôl. Nasleduje Trnavský kraj s piatimi zatvoreným školami. V Trenčianskom a Košickom boli vo štvrtok zatvorené dve školy.

Obrazom: Štrajk učiteľov

Iniciatíva slovenských učiteľov na údaje ministerstva školstva už v predchádzajúcich dňoch reagovala tým, že podľa jej informácií sú školy denno-denne nútené písomne alebo telefonicky odpovedať na otázku, koľko učiteľov štrajkuje a či je škola zatvorená alebo nie.

Orgány, ktoré prieskum robia, však podľa iniciatívy vôbec nezaujíma, či škola nepracuje v obmedzenom režime, hoci niektoré školy sa túto informáciu pokúšajú uviesť.

Okrem zatvorených škôl teda treba počítať aj so školami v obmedzenom režime, kde učitelia zabezpečujú len dozor nad najmladšími žiakmi, prípadne náhradný rozvrh pre niekoľko tried. Na internetovej stránke Iniciatívy slovenských učiteľov sa k štrajku vo štvrtok hlási 7469 učiteľov z 596 škôl.

Odporúčame:

Ďalší škandál: VšZP platí masérovi ročný plat 250 sestier

Výpovede sestier sú opodstatnené, myslí si polovica Slovákov

Vláda neriešila problémy v školstve, myslí si polovica ľudí

Sestry a učitelia chcú mimoriadnu schôdzu parlamentu

Za desaťeurovú spájkovačku mali školy zaplatiť 117 eur

Fico sa vyjadril k učiteľom, na platy budú zdroje po voľbách

Parlamentný školský výbor neprijal požiadavky učiteľov

Štrajkujúci učitelia napísali otvorený list do Bruselu

Obrazom: V mestách vznikli živé reťaze na podporu štrajku učiteľov

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2016

Odporúčané články