Stop Azarenkovej od Kerberovej, v semifinále aj Kontová

Nemecká ľaváčka Kerberová nasadená ako siedma si vo štvrťfinále poradila s dvojnásobnou šampiónkou z Melbourne Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou (14.) za 105 minút 6:3, 7:5.MELBOURNE 27. januára (WebNoviny.sk) – V semifinále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne si po Američanke Serene Williamsovej a Poľke Agnieszke Radwanskej zahrajú aj Angelique Kerberová a Johanna Kontová. Nemecká ľaváčka Kerberová nasadená ako siedma si vo štvrťfinále poradila s dvojnásobnou šampiónkou z Melbourne Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou (14.) za 105 minút 6:3, 7:5. Britka Kontová, ktorá prežíva najlepší turnaj kariéry, v súboji nenasadených hráčok zdolala Číňanku Šuaj Čang za 83 minút 6:4, 6:1. Semifinálové zápasy S. Williamsová – A. Radwanská a Kerberová – Kontová odohrajú v rámci štvrtkového programu v Aréne Roda Lavera.

Kerberová v predchádzajúcich šiestich zápasoch proti Azarenkovej ani raz neuspela a pred troma týždňami vo finále turnaja v Brisbane uhrala iba štyri gemy. Melbournské štvrťfinále však malo vlastnú históriu, ktorá sa odohrávala v prospech 28-ročnej Nemky. Kerberová mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 31:16 a premenila 6 z 13 brejkových príležitostí. Azarenková síce zahrala 28 winnerov, ale „vyvážila“ ich až 33 nevynútenými chybami. Z brejku sa 26-ročná Bieloruska žijúca v Monte Carle tešila iba trikrát. „Ani neviem nájsť slová. Mala som proti Viktorii skóre 0:6, ale vravela som si: hraj tak ako to robíš na tréningu a ver si, že ju môžeš zdolať. Som teraz veľmi šťastná, že sa mi to prvýkrát aj podarilo,“ vravela Kerberová v prvom pozápasovom interview ešte na dvorci. Kerberová si postupom do semifinále vyrovnala svoje grandslamové maximum z US Open 2011 a Wimbledonu 2012. Azarenková je dvojnásobnou šampiónkou z úrovne veľkej štvorky, keď triumfovala práve v Melbourne v rokoch 2012 a 2013. V tých istých sezónach si zahrala aj vo finále v New Yorku.

Nenasadená Johanna Kontová pokračuje vo svojej historicky rekordnej grandslamovej jazde. Po triumfe nad kvalifikantkou Šuaj Čang sa stala prvou Britkou v semifinále Australian Open od roku 1977, keď sa to podarilo Sue Barkerovej. Mimoriadne disponovaná a sebavedomá Kontová prestrieľala Šuaj Čang vo víťazných úderoch 28:12 a v esách 7:0. Využila 6 z 9 možností na brejk, svoje podanie odovzdala dvakrát. „Súperka mi to dnes vôbec nezľahčila. Vždy keď som sa odpútala, začala sa doťahovať. Veľmi som si užila zápas pred takýmto publikom. To je presne jeden z dôvodov prečo hráme tenis – zažiť takú skvelú atmosféru na veľkom dvorci,“ vravela Kontová v prvom rozhovore na kurte divákom v Aréne Roda Lavera. Dvadsaťštyriročná rodáčka zo Sydney Kontová hrá v hlavnej súťaži na Australian Open vôbec po prvý raz, jej najlepším grandslamovým výsledkom bolo doteraz lanské osemfinále na US Open.

Dvojhra žien – štvrťfinále:

Angelique Kerberová (Nem.-7) – Viktoria Azarenková (Biel.-14) 6:3, 7:5 za 105 minút
Johanna Kontová (V. Brit.) – Šuaj Čang (Čína) 6:4, 6:1 za 83 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2016

Odporúčané články