Sting a Peter Gabriel spolu vyrazia na severoamerické turné

Anglickí hudobníci odohrajú v lete devätnásť koncertov v USA a Kanade.BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) – Anglickí hudobníci Sting a Peter Gabriel absolvujú v lete spoločné severoamerické turné, v rámci ktorého odohrajú devätnásť vystúpení.

Sériu koncertov s názvom Rock Paper Scissors odštartujú 21. júna v Columbuse, neskôr sa predstavia napríklad aj vo Washingtone, Philadelphii, New Yorku, Toronte, Detroite, Montreale, Quebecu, Chicagu, Los Angeles či Seattli.

Šesťdesiatštyriročný Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, sa pohybuje na hudobnej scéne od začiatku 70. rokov minulého storočia. Spočiatku bol členom už nefungujúcej kapely The Police, s ktorou má na konte päť albumov. V júni 1985 uviedol na trh prvú sólovku The Dream Of The Blue Turtles, pričom zatiaľ poslednú, jedenástu sólovku s názvom The Last Ship vydal v roku 2013. Je členom Skladateľskej siene slávy, Rock’n’rollovej siene slávy a má i hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Medzi jeho najväčšie sólové hity patria skladby ako Russians, Fragile, All This Time, If I Ever Lose My Faith in You, Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, When We Dance, Desert Rose (feat. Cheb Mami) či Brand New Day. S kapelou The Police nahral hity Roxanne, Message In A Bottle, Don’t Stand So Close To Me, Every Little Thing She Does Is Magic alebo Every Breath You Take.

O rok starší Peter Gabriel odštartoval hudobnú kariéru v roku 1967 ako spevák a flautista kapely Genesis. Po odchode z tejto formácie odštartoval v polovici 70. rokov sólovú kariéru. Postupne vydal deväť štúdioviek, z ktorých komerčne najúspešnejšia bola So z roku 1986. Jeho zatiaľ posledným albumom je nahrávka New Blood (2011). Medzi jeho najväčšie hity patria skladby Solsbury Hill, Games Without Frontiers, Shock The Monkey, Sledgehammer, Don’t Give Up (feat. Kate Bush), Big Time, Digging In The Dirt alebo Steam. Na svojom konte má tri BRIT Awards, šesť Grammy a trinásť MTV Video Music Awards. Ako člena Genesis ho v roku 2010 uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2016

Odporúčané články