Starček prišiel o peniaze, podvodníci použili osvedčený trik

Osemdesiatšesťročnému dôchodcovi z Banskej Bystrice zavolal muž, ktorý sa predstavil ako jeho vnuk a potreboval súrne požičať peniaze.BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 3. júna (WebNoviny.sk) – O stovky eur prišiel ďalší dôchodca, ktorý naletel podvodníkom. Tí použili dobre osvedčený trik.

Osemdesiatšesťročnému starčekovi z Banskej Bystrice zavolal muž, ktorý sa predstavil ako jeho vnuk a potreboval súrne požičať peniaze. Pôžičku mu sľúbil vrátiť do večera. Starček mu ponúkol 500 eur, muž mu povedal, že je to málo a zložil. Ako informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová, po chvíli mu však zavolal znovu a spýtal sa koľko má peňazí.

Starček mu povedal, že domá má len 2100 eur. Po peniaze mala prísť priateľka falošného vnuka. Dôverčivý muž dal hotovosť do obálky a odovzdal ju neznámej žene. Tá mala 20 až 22 rokov, bola silnejšej postavy, vysoká asi 165 centimetrov, mala tmavé rovné vlasy po plecia. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť podvodníkov vypátrať, je možné oznámiť na linke 158.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články