Správna rada ÚPN určila kompetencie pre podpredsedníčku Alenu Kluknavskú

357323_ustav pamati naroda 640x420.jpg

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Správna rada Ústavu pamäti národa (ÚPN) v piatok hlasovaním delegovala kompetencie v pracovnoprávnych vzťahoch, právnej agende, podpisovaní zmlúv a chode inštitúcie na podpredsedníčku ústavu Alenu Kluknavskú.

O bežných veciach rozhodnú emailom

Správna rada zároveň z dôvodu efektívneho chodu inštitúcie rozhodla, že hlasovanie o bežných veciach bude per rollam, to znamená, že členovia správnej rady sa nemusia stretávať, ale rozhodnú o bežných záležitostiach hlasovaním e-mailom.

Odporúčame:
Jediným zámerom novely zákona o ÚPN bol odchod Krajňáka, tvrdí Dostál

Správna rada sa má zísť opäť 21. novembra. Rokovať bude o rozpočte inštitúcie, pláne činnosti a mala by zvoliť aj nového predsedu ÚPN. Agentúru SITA o rozhodnutiach správnej rady informoval jej člen Ondrej Krajňák, ktorý sa plánuje obrátiť na predsedu Dozornej rady ÚPN, či je prenos kompetencií na podpredsedníčku v súlade so všetkými normami.

Krajňák sa vzdal funkcie predsedu

Predseda Správnej rady Ústavu ÚPN Ondrej Krajňák sa vzdal k 1. novembru funkcie. Obáva sa totiž, že správna rada môže podniknúť kroky k prepúšťaniu pracovníkov, ktorým dôveroval.

„Ako formálny predseda sa nemienim na týchto čistkách podieľať. Konflikt nemôže byť ďalšou reality show. Neodôvodnený zásah NR SR do výkonu funkcie ma priviedol k rozhodnutiu odstúpiť z funkcie predsedu ÚPN k 1. novembru,“ vyhlásil Krajňák 30. októbra.

Krajňák podal výpoveď aj ako zamestnanec ÚPN. Zostáva však členom správnej rady do konca jeho volebného obdobia v roku 2019.

Viac k témam: Alena Kluknavská, Ondrej Krajňák, ÚPN Ústav pamäti národa
Zdroj: Webnoviny.sk – Správna rada ÚPN určila kompetencie pre podpredsedníčku Alenu Kluknavskú © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2017

Odporúčané články