Španielske hotely zaznamenali masívny pokles ubytovaných, vytvorili turistické koridory

450852_gettyimages 106408559 676x507.jpg

23.10.2020 (Webnoviny.sk) – Turistický priemysel v Španielsku dostáva počas pandémie koronavírusu poriadne zabrať. Mesiac september bol siedmy tohtoročný v rade, počas ktorého zaznamenali masívny pokles poskytnutých ubytovacích služieb. V porovnaní so septembrom 2019 zaznamenali španielske hotely úbytok hostí až o 78 %.

Milióny pracovných miest v cestovnom ruchu

Španielsko je po Francúzsku druhou najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou na svete. Podľa národného štatistického úradu však počet prenocovaní v tamojších hoteloch počas úvodných deviatich mesiacov roka 2020 klesol v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 71 %.

Viac o téme: Koronavírus

Pred pandémiou vytvoril cestovný ruch 12 % hrubého domáceho produktu Španielska a poskytoval 2,6 milióna pracovných miest.

V snahe podporiť uvedené odvetvie Španielsko pred niekoľkými dňami schválilo vytvorenie turistických koridorov medzi Kanárskymi a Baleárskymi ostrovmi a ďalšími európskymi štátmi, pričom ministerka priemyslu, obchodu a cestovného ruchu María Reyesová Marotová by ich neskôr chcela rozšíriť do ďalších obľúbených turistických destinácií na španielskej pevnine.

Turistov bezplatne otestujú

Turisti vstupujúci na ostrovy z európskej krajiny, kde je počet prípadov koronavírusu maximálne 50 na 100-tisíc obyvateľov, nemusia vopred podstúpiť testy. Avšak, každý, kto priletí z destinácie, kde je počet infikovaných vyšší ako 50 na 100-tisíc obyvateľov, bude musieť predložiť negatívny výsledok testu na COVID-19 vykonaného menej ako 48 hodín pred letom. Všetkých turistov tiež 48 hodín pred odletom z ostrovov bezplatne otestujú na prítomnosť vírusu.

Každý, kto bude mať na Kanárskych a Baleárskych ostrovoch pozitívny test, bude musieť ísť do karantény. Miestne úrady mu však bezplatne poskytnú ubytovanie a ďalšie súvisiace náklady spolu s potrebnou zdravotnou starostlivosťou alebo prípadnú hospitalizáciu.

Viac k témam: cestovný ruch, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielske hotely zaznamenali masívny pokles ubytovaných, vytvorili turistické koridory © SITA Všetky práva vyhradené.

23. októbra 2020

Odporúčané články