Sociálna poisťovňa začína zasielať upomienky k odvodom

Sociálna poisťovňa v najbližších dňoch zamestnávateľov upozorní na nezaplatené alebo čiastočne zaplatené poistné za aktuálne splatné obdobie, teda za február 2016.BRATISLAVA 13. apríla (WebNoviny.sk) – Niektorí zamestnávatelia dostanú v najbližších dňoch esemesku alebo e-mail zo Sociálnej poisťovne. Týmto spôsobom ich poisťovňa upozorní na nezaplatené alebo čiastočne zaplatené poistné za aktuálne splatné obdobie, teda za február 2016.

„Upomienka formou esemesky a e-mailu bude brať do úvahy rôzne dátumy splatnosti poistného,“ uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Správy adresované zamestnávateľom sú podľa neho ústretovou službou Sociálnej poisťovne, ktorá pomáha odvádzateľom poistného predchádzať narastaniu dlžného poistného a penále, ako aj nepríjemnostiam spojeným s procesom vymáhania.

Poisťovňa bude takto po živnostníkoch a ostatných SZČO od tohto mesiaca pripomínať nedoplatky na sociálnom poistení aj zamestnávateľom. Neskôr ich touto formou začne upozorňovať aj na nepredložené mesačné výkazy poistného. „Z tohto dôvodu žiadame všetkých zamestnávateľov o priebežnú aktualizáciu a dopĺňanie mobilných kontaktných údajov v pobočkách Sociálnej poisťovne alebo e-mailovej adresy mojekontakty@socpoist.sk,“ dodal hovorca poisťovne.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2016

Odporúčané články