Snímka Päťdesiat odtieňov sivej získala päť Zlatých malín

Snímka režisérky Sam Taylor-Johnson sa stala spoločne s akčným sci-fi Fantastická štvorka najhorším filmom minulého roka.BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Sobotné udeľovanie Zlatých malín za to najhoršie, čo v minulom roku priniesol filmový priemysel, ovládla romantická dráma Päťdesiat odtieňov sivej. Tú spoločne so snímkou Fantastická štvorka vyhlásili za najhorší film, pričom Jamie Dornan a Dakota Johnson bodovali v hlavných hereckých kategóriách ako aj v kategórii Najhoršia dvojica na plátne a Zlatú malinu získala tiež Kelly Marcel za scenár podľa rovnomenného románu E. L. James.

Spomínanú Fantastickú štvorku vyhlásili aj za najhorší prequel, remake, rip-off alebo pokračovanie a tretiu Zlatú malinu získala za najhoršiu réžiu (Josh Trank). Najhorším hercom vo vedľajšej úlohe sa stal Eddie Redmaine za výkon v akčnom sci-fi Jupiter na vzostupe, v ženskej kategórii uspela Kayley Cuoco za prepožičanie hlasu do animáku Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda a tiež za film Dokonalý svedok s.r.o. Razzie Redeemer Award, ktorou organizátori pripomínajú, že držiteľky a držitelia malín nie sú pre film nadobro stratení a môžu sa posunúť k oveľa lepším výkonom, získal na základe hlasovania fanúšičiek a fanúšikov Sylvester Stallone.

Zlatá malina alebo Tinsel Town’s Tackiest Trophy je lacná, ručne vyrezávaná malina veľkosti golfovej loptičky nasprejovaná zlatou farbou, ktorá stojí na filmovom kotúči. O anticenách, ktoré vznikli v roku 1980, rozhodujú členovia Golden Raspberry Award Foundation – novinári, filmoví fanúšikovia a profesionáli z filmového priemyslu.

Prehľad víťazov a víťaziek Zlatých malín:

Najhorší film: Fantastická štvorka a Päťdesiat odtieňov sivej
Najhorší herec: Jamie Dornan – Päťdesiat odtieňov sivej
Najhoršia herečka: Dakota Johnson – Päťdesiat odtieňov sivej
Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: Eddie Redmaine – Jupiter na vzostupe
Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Kayley Cuoco – za prepožičanie hlasu do animáku Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda a film Dokonalý svedok s.r.o.
Najhoršia dvojica na plátne: Jamie Dornan a Dakota Johnson – Päťdesiat odtieňov sivej
Najhorší prequel, remake, rip-off alebo pokračovanie: Fantastická štvorka
Najhoršia réžia: Josh Trank – Fantastická štvorka
Najhorší scenár: Kelly Marcel (podľa rovnomenného románu E. L. James) – Päťdesiat odtieňov sivej
Razzie Redeemer Award: Sylvester Stallone – od šampióna Zlatých malín ku kritikmi pozitívne hodnotenému výkonu vo filme Creed

Informácie pochádzajú z webstránky www.razzies.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2016

Odporúčané články